Le padel został wynaleziony po raz pierwszy w Meksyku, zanim zyskał sławę w Argentynie, a następnie naprawdę eksplodował w Hiszpanii.

Historia, która sprawia, że ​​dziś, nawet jeśli działalność ta przeżywa rozkwit w czterech zakątkach globu, zachowała bardzo silny ślad hiszpańskojęzyczny. Jeśli w innych sportach dominuje angielski, padel, Językiem odniesienia pozostaje hiszpański. Na chwilę dłużej?

Jeśli wierzyć naszej najnowszej ankiecie na Instagramie, wydaje się, że nie jesteś jeszcze gotowy, aby angielski zastąpił hiszpański. Tak naprawdę dwie trzecie wyborców nie chce żadnych zmian.

Wyobrażamy sobie, że dopóki najlepsi zawodnicy i trenerzy będą Hiszpanami lub Argentyńczykami, językiem odniesienia pozostanie hiszpański, co może wydawać się logiczne. Ale możemy też pomyśleć, że gdyby angielski był „u władzy”, byłoby łatwiej padel profesjonalistą, aby stać się naprawdę popularnym poza swoimi bazami.

W każdym razie, jeśli jesteś fanem padel, musimy znać przynajmniej język Cervantesa, więc nie wahaj się i powtórz trochę w poniższym artykule!

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !