Major Włoch Premier Padel Rok 2024 to już dzień finałów z czterema parami i intruzem: Arturo Coello/Agustin Tapia w losowaniu mężczyzn zmierzy się z Ale Galanem/Fede Chingotto, a Ari Sanchez/Paula Josemaria będzie wielkim faworytem w meczu z Lucią Sainz/Patty Llaguno w kobiecy stół.

Półfinały odbyły się w Rzymie na wypełnionym po brzegi korcie centralnym Foro Italico, a wieczorną sesję zgromadziło ponad 7 000 fanów.

Roma Major foro kursywa

Coello / Tapia – Niszczycielskie

Dewastatorzy. Nie ma innych słów, aby zdefiniować Coello i Tapię, aktualnych mistrzów Rome Major i odpowiednio numer 1 i numer 2 w rankingu FIP: podczas półfinału z Paquito Navarro i Juanem Lebronem (4) nie pozostawili żadnych szans swoim rywalki, które zdołały utrzymać się dopiero w pierwszym secie. Wynik 6/3 6/1 to końcowy wynik po 58 minutach gry, drugi set trwał zaledwie 18 minut: Coello i Tapia odnieśli w meczu 42 zwycięstwa, o 15 więcej niż Navarro i Lebron, którzy będą musieli jeszcze poczekać na swój wynik pierwszy finał.

Galan / Chingotto, cicha siła…

Galan i Chingotto wywalczyli sobie miejsce w finale, tworząc partię, której Franco Stupaczuk i Martin Di Nenno nie byli w stanie skontrować. Rozstawiona z numerem 3 w turnieju drużyna Superpibes musiała przegrać z duetem Chingalan. Wynik końcowy: 6/2 6/4 po godzinie i 27 minutach gry.

Jak to często bywa, Chingotto daje doskonały występ i pokazuje, że jest najlepszym zawodnikiem na prawej stronie, a być może i na świecie. Bardzo regularny, skuteczny w krótkiej grze i coraz bardziej agresywny, pozwala Galanowi być pewnym siebie we wszystkich fazach gry ofensywnej. Jest MVP meczu z kolejnym wykończeniem, które z pewnością wszyscy się zgodzą.

Siódmy wspólny turniej i siódmy finał (w tym trzy tytuły). W Rzymie będzie to także siódma konfrontacja w sezonie pomiędzy Coello/Tapią a Galanem/Chingotto: jak dotąd po trzy zwycięstwa dla każdej pary.

Sainz / Llaguno, para, której nikt się nie spodziewał

Po wygraniu dwóch ostatnich turniejów rozegranych, w tym w zeszłym tygodniu w Bordeaux, Gemmie Triay i Claudii Fernandez (2) nie udało się dotrzeć do końca w Rzymie. Na Foro Italico Lucia Sainz i Patty Llaguno (8) rozegrały zaskakujący mecz i wygrały 7/5 6/4 w godzinę i 48 minut. Sainz i Llaguno docierają do pierwszego finału Majora, drugiego w sezonie po tym, który osiągnął miesiąc temu w Banco de Chile Santiago Premier Padel P1, gdzie zostali pokonani przez Triaya i Fernandeza.

Sanchez/Josemari, wielki faworyt

W niedzielę na korcie centralnym o godzinie 18:30 zmierzą się z Arim Sanchezem i Paulą Josemarią, obie z numerem 1 w rankingach FIP i dochodzące do drugiego z rzędu finału na Foro Italico. Hiszpanie musieli walczyć, aby wyprzedzić Jessicę Castelló i Claudię Jensen, rozstawione z numerem 5. Po wygraniu pierwszego seta 7/6 po obronie seta, Ari i Paula wywalczyli drugiego seta 6/4 do końca dwu- godzinny mecz. To ich piąty finał w sezonie: zdobyli już trzy tytuły, w tym poprzedni major w Katarze.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.