Gemma Triay et Klaudia Fernandez na tym spotkaniu byli nie do poznania, stając twarzą w twarz z parą, którą dobrze znają: Patty Llaguno / Lucia Sainz. Już ósma konfrontacja pomiędzy tymi dwoma zespołami z wyraźną przewagą Fernandez/Triay: 7/7.

Jednak na centralnym torze Foro Italico, obrońcy tytułu z dwóch ostatnich turniejów Premier Padel były całkowicie wygasły na torze. Gemma i Claudia miały trudności z utworzeniem na torze spójnego zespołu, co było widoczne przez cały pierwszy przejazd i początek drugiego.

Dalekie od grania na swoim najlepszym poziomie, trójki na świecie poddały się w pierwszej rundzie na rzecz bardzo dobrej pary Llaguno / Sainz, dużo bardziej agresywny i realistyczny w ważnych momentach.

W drugim secie drugie ziarno przeżyło wybuch dumy, odzyskując przerwę, której doświadczyła na początku drugiego seta. Szybko jednak zdano sobie z tego sprawę Claudia Fernandez nie była w najlepszej formie i że nie może narzucić swojej zwykłej gry. Młody Hiszpan popełnił o wiele więcej błędów niż zwykle (12 niewymuszonych błędów) i bardzo się zdenerwowałem.

Dodatkowo po drugiej stronie boiska zagrały Patty Llaguno i Lucia Sainz mecz na bardzo wysokim poziomie. Niesamowite statystyki: 24 zwycięskich ruchów dla Patty Llaguno tyle, ile jej przeciwników (18 dla Gemmy, 6 dla Claudii).

Przerwali tę czarną passę przeciwko Gemmie Triay i Claudii Fernandez, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo nad tą parą! Wynik końcowy: 7 / 5 6 / 4.

W związku z tym para weteranów rozegra jutro swój finał! Spotka się ze zwyciężczyniami pozostałych półfinałów kobiet: Paula Josemaria / Ariana Sanchez – Claudia Jensen / Jessica Castello.

Źródło: Padel Inteligencja.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.