Aktywność Padela idzie źle w większości świata. Zakaz wznawiania gry 4-a-side silnie wpływa na trefl. W Madrycie płaczemy, aby wznowić.

Association of Madrid Padel Clubs (ponad 100 stowarzyszonych klubów) prosi o wznowienie działalności w „normalny” sposób podczas fazy II. Jeśli kluby nie mogą w pełni wznowić działalności Padel od momentu przejścia do fazy II, nastąpi śmierć kilku firm w tym sektorze. Przypomnijmy, że Madryt nadal znajduje się w fazie 0 wycofywania z użycia i że jest na razie niemożliwe do grania w padla.

W ponad dwóch trzecich Hiszpanii padel przejął oczywiście, ale pod pewnymi warunkami, takimi jak nie więcej niż 2 na torze. W małych klubach warunki te można zastosować, ale w dużych klubach aktywność przy niskiej prędkości nie jest opłacalna. Więc pozostają zamknięte.

To, co sprawia, że ​​ważne kluby działają, to oczywiście mecze 2 x 2, ale przede wszystkim szkoły padel i obozy letnie. Przy obecnie podjętych działaniach nie będzie to możliwe przed wrześniem.

Dlatego Madryt Padel Federation napisał list do władz włączyć alarm. Kluby, firmy, a zwłaszcza rodziny, będą miały duże trudności z utrzymaniem aktywności, jeśli faza II nie pozwoli na pełne wyleczenie.

Trudny temat nie tylko dla tej hiszpańskiej autonomii, ale także dla wielu klubów we Francji i na całym świecie.

Odwaga dla wszystkich.

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielką padla na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowania bardzo popularnego wśród klubów i graczy Padel. Felietonista i doradca, pomaga ci grać lepiej dzięki licznym samouczkom.