Blockchain.com Miami Padel Open odbył się kilka tygodni temu w luksusowych ogrodach Island Gardens. Mamy już mówił o Nallé Grinda, Dyrektor Turnieju, ale czy znasz Wayne'a Boicha, organizatora? 

„Zbudowałem kort w domu”

Przyjaciel Nallé, Wayne Boich, odkrył padel osiem lat temu we Francji. W wieku 38 lat były tenisista numer 1 na Florydzie szybko zakochał się w tym sporcie. Dorastając częściowo w Miami, Wayne zaczął grać w tenisa przy bramie garażowej w wieku pięciu lat. W wieku 12½ był numerem 1 na Florydzie i numerem 3 w kraju. W tych latach podróżował po całym świecie, uczestnicząc w juniorskich turniejach tenisowych, w tym US Open. „Tenis był ważną częścią mojego życia i to oczywiście wzmacnia moją pasję do tenisa. padel, bo nadal mogę grać. W porównaniu z tymi zawodowcami starzeję się, ale nadal mogę z nimi grać i być konkurencyjnym”. Posiada powiedział.

CEO i prezes Boich Investment Group tak bardzo lubił padel że kiedy wrócił do domu do Miami, włączył do swojej codziennej rutyny rozkwitający obecnie sport rakietowy. „The padel pozwala początkującym poczuć się, jakby robili postępy szybciej, w przeciwieństwie do tenisa, gdzie jest więcej terenu do pokonania, gdzie ścigasz piłki i gdzie jeśli piłka Ci ucieknie, punkt się kończy », wyjaśnia Wayne Boich.

Ale kiedy zaczął, padel był bardzo słabo rozwinięty w Stanach Zjednoczonych. „Grupa z nas, która kiedyś grała w tenisa, zaczęła zmierzać do padel, ale nie było prawdziwych sądów” powiedział Boardroomowi. „Stworzyliśmy zespół i powoli zaczęli grać ludzie. Zbudowałem kort w moim domu, a ludzie przychodzili bawić się w domu. Przyprowadziłem kilku profesjonalistów i ludzie zaczęli oglądać więcej. Powstał klub potem dwa, potem trzy… Teraz to się stało w mieście. »

Gwiazdy padel na całym świecie w Miami… i nie tylko!

Był to więc idealny czas dla byłego tenisisty, aby przywieźć World Padel Tour w USA. Tym samym w tym roku turniej w Miami oficjalnie rozpoczął sezon 2022 WPT. Wayne Boich jest głównym organizatorem i licencjobiorcą imprezy. Aby ożywić Miami? Padel Otwarta, Boich Investment Group wybrała Blockchain.com jako głównego sponsora, nadając tym samym nazwę turniejowi. Gwiazda Miami Heat, Jimmy Butler, był także honorowym prezesem turnieju. „Powiedziałem mu, że planuję zorganizować tutaj imprezę z najlepszymi graczami. Przyszedł do mojego domu, kiedy miałem w mieście zawodowców do grania. Kiedy mu o tym powiedziałem, powiedział: „To świetny pomysł. Powiedz mi, jak mogę Ci pomóc” mówi Wayne Boich.

Jimmy-Butler-Wayne-Boich-Miami-Open-WPT-2022

Rzeczywiście, koszykarz jest wielkim fanem sportów rakietowych. Odkrył padel dzięki jego przyjaźni z brazylijskim piłkarzem Neymarem. Stał się tak pasjonatem padel że zintegrował to ze swoim fizycznym przygotowaniem. „The padel stał się moją obsesją, gdy tylko mój trener wprowadził mnie do tego sportu jako nowego ćwiczenia fitness.” powiedział Butler. „Kocham rywalizację. To właśnie sprawiło, że zakochałem się w padel, do tego stopnia, że ​​gram od dwóch do trzech godzin dziennie, kiedy tylko mogę. »

Źródło: sala konferencyjna

Thomas Jay

Po prawie 15 latach kołysania się w tenisie, stałem się absolutnym fanem jego kuzyna, padel. Od prawie roku gonię za małą żółtą piłeczkę kolejną rakietą, ale z taką samą pasją! Z siedzibą w Lyonie, zamierzam zapoznać Cię lepiej z padel w regionie i na poziomie krajowym.