Wendy Barsotti, która jest częścią grupy, która poleci na Mistrzostwa Europy w Marbelli, komentuje swój pierwszy wybór do francuskiej drużyny!

Decydujący staż

Padel Magazine : Ten wybór jest dla Ciebie pierwszy, spodziewałeś się tego?

Wendy Barsotti: Na początku nie, ponieważ byłam obecna tylko na jednym spotkaniu. Nie rozegrałem całego sezonu turniejowego we Francji i myślałem, że mam wiele do udowodnienia. Myślałem, że mam poziom by być na obozie, ale jadąc tam nie sądziłem, że zostanę wybrany na Mistrzostwa Europy. Ale prawdą jest, że w trakcie stażu czułam coraz lepiej i zacząłem w to wierzyć. Bardzo mnie to cieszy, bo widzę, że mam potencjał i możliwości dołączenia do grupy France, to dla mnie bardzo zachęcające. 

Padel Magazine : Czy według Ciebie staż był decydujący?

Wendy Barsotti : Chyba tak. Robin naprawdę chciał zobaczyć formę, poziom gry, pragnienie, a nawet sposób bycia w grupie każdego gracza obecnego podczas tego kursu. W mojej opinii, inwestycja pod względem wyszkolenia ale także udziału w turniejach również rozgrywanych (Od redakcji: na początku roku Wendy wzięła udział w FIP Star of Nucia oraz FIP Star w Dubaju).

„Więcej cech po prawej”

Padel Magazine : Z kim grałeś podczas tego stażu?

Wendy Barsotti : grałem z Lucile Pothier, z którą zagram w tym sezonie mistrzostwa Francji, ale także z Élodie Invernon, Alix Collombon i Yohan Boronad (Od redakcji: pod nieobecność Mélissy Martin i Jessiki Ginier na sparing przyszedł Yohan Boronad). Naprawdę dobrze się bawiłem ze wszystkimi moimi partnerami. Swoją pierwszą partię grałem po lewej, a potem grałem tylko po prawej. Robin odnajduje we mnie więcej cech jako gracza po prawej niż po lewej, z czym się zgadzam. Poza tym wiem, że liczy na mnie w zespole jako prawicowy gracz.

Padel Magazine : Czy dla ciebie są jakieś zwycięstwa, które się liczyły?

Wendy Barsotti: Myślę, że Robin naprawdę przyjrzał się poziomowi gry i potencjalnym parom, które mogłyby pracować na mistrzostwa Europy. Ale prawdą jest, że podczas meczu w sobotnie popołudnie czułem się bardzo dobrze. Musiałem więc pokazać swój poziom i swój potencjał.

Wendy barsotti francuski? padel sklep forhendowy

 

Chęć pójścia naprzód

Padel Magazine : Jak myślisz, jakie są Twoje mocne i słabe strony?

Wendy Barsotti: Uważam, że jestem agresywnym graczem, który zawsze stara się iść do przodu, ponieważ jestem wygodne w siatce. Myślę, że moje uderzenie też jest mocną stroną. Jeśli chodzi o toporki do opracowania, to myślę, że mam jeszcze wiele rzeczy do zrobienia, bo grałem dopiero od dwóch lat padel. Myślę w szczególności o stronie taktycznej, ale także o mojej obronie. Wiedząc, że będę grał na prawej stronie, myślę, że mam dużo pracy po tej stronie.

Padel Magazine : Z kim widzisz siebie grającego na Mistrzostwach Europy?

Wendy Barsotti: Dobrze dogaduję się ze wszystkimi dziewczynami. nie mam niekoniecznie najlepiej. Zobaczymy, co zdecyduje Robin. Myślę, że ogólnie mam dobrą zdolność adaptacji do wszystkich zawodników, więc myślę, że mogę grać ze wszystkimi zawodnikami w drużynie.

Padel Magazine : Słowo na koniec ?

Wendy Barsotti: Jestem bardzo zmotywowany i bardzo dumny, że mogę reprezentować swój kraj na zawodach. To cel, który sobie wyznaczyłem, ale wiem, że to dopiero początek nowej przygody, która się zaczyna! Nie mogę się doczekać!

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.