Wendy Barsotti: „Praca się opłaciła”

Zasymilowana francuska numer 10, Wendy Barsotti, wspomina ją porażka w pierwszej rundzie Greenweez Paris Major z Élodie Invernoni omawia swoje przyszłe ambicje.

Wróć do skomplikowanego meczu

„To wyjątkowe wydarzenie zagrać na Philippe-Chatrier podczas pierwszej edycji dla kobiet. Zapamiętamy to na długo. Mieliśmy trudny początek, a pierwszy set wymknął się nam między palcami. Potem były okazje w drugim secie, po których bardzo żałowaliśmy. Przełamujemy przy stanie 3:2 i od razu wznawiamy 0:30, nie będąc w tym momencie w stanie ich zawiesić. Wszystko sprowadza się do szczegółów.

"Po zakończeniu meczu jesteśmy sfrustrowani, ale bawiliśmy się świetnie. Na koniec mówimy sobie, że damy radę, ale jest jeszcze wiele do zrobienia, szczególnie w ważnych momentach.

Znaczenie trenera

„Trener bardzo nam pomaga pod względem taktycznym. Przeczyta rzeczy, których nie widać na boisku. Na przykład na początku meczu nie lobbowaliśmy dobrze. Xavi powiedział nam bezpośrednio w połowie pierwszego seta, abyśmy lobowali bardzo wysoko. Zaoszczędziło nam to czas.”

Trudny, ale pozytywny rozwój

„W zeszłym roku we wrześniu doznałem kontuzji, kiedy przyjechałem do Hiszpanii. Bardzo ciężko było mi odpocząć przez 4 miesiące. Zadawałem sobie wiele pytań. Mimo wszystko wytrwałem, dzięki bardzo dobrej rehabilitacji i ciężkim treningom, praca się opłaciła”.

„Mamy szczęście z Élodie być przyjaciółmi poza boiskiem. Ułatwia związek, nawet jeśli są wzloty i upadki. Razem ewoluujemy i jesteśmy bardzo dumni, że możemy przeżywać takie chwile i turnieje.

Wybór wild-cards

„Wśród dziewcząt znalazłem wybór Jessiki i Lucille (przyp. redaktora. Ginier-Barbier i Pothier) bardzo sprawiedliwie. Mają doskonały poziom gry. Mamy szczęście, że jesteśmy w 100% zespołem przy profesjonalnym projekcie, co z pewnością nam pomogło. W tym roku było wiele poświęceń i zaangażowania, myślę, że jest to zasłużone. "

Jeśli chodzi o chłopców, zazwyczaj zgadzam się ze wszystkim, co się mówi. Moje serce bolało z powodu Doriana i Thomasa (przypis redaktora: De Meyer i Vanbauce), ponieważ byli tak zaangażowani. Mam nadzieję, że mimo wszystko uda im się odbić i ruszyć do przodu.

Powrót do francuskiej drużyny?

„Będą obecne Léa i Alix, Lucille i Jess także. Jesteśmy grupą ośmiu dziewcząt walczących o cztery ostatnie miejsca. Zobaczymy, co wybierze trener. W każdym razie mam nadzieję, że tam będę.”