Franco Stupaczuk i Martin Di Nenno wygrać drugą edycję Ooredoo Qatar Major Premier Padel 2023. W finale Superpibes pokonali Fernando Belasteguína i Sanyo Gutiérreza w dwóch setach (6-2, 7-6) w Khalifa's International Tennis & Squash Complex w Doha.

Emocje sięgają zenitu w przypadku Stupy i Di Nenno, którzy wygrywają pierwszego Majora sezonu po szczególnie napiętym tie-breaku w drugim secie. Bela i Sanyo będą wytrwali, ale niewystarczająco. Rzeczywiście, zaczęli od prowadzenia 4: 0, zanim zdobyli pięć punktów z rzędu. Ale Stupa i Di Nenno doszli do siebie i ostatecznie wygrali drugiego seta, który był o wiele bardziej zacięty niż pierwszy.

To drugi tytuł Di Nenno w Katarze, a Stupa zdobywa trzeci tytuł w imprezie Premier Padel. Związani w Argentynie w młodości, „Superpibes”, którzy postanowili wrócić razem w 2023 roku, mają już wspólny tytuł na najwyższym poziomie!

sanyo bela światowa piłka nożna argentyna katar

Dla Beli i Sanyo ta wizyta na stadionie w Lusail, gdzie reprezentacja Argentyny w piłce nożnej wygrała Mistrzostwa Świata FIFA Katar 2022, była pechowa. Pomimo porażki, to wciąż świetny tydzień dla dwóch weteranów, którzy udowadniają, że można na nich liczyć w tym roku.