W szczególnym kontekście kryzysu zdrowotnego i w pełnym sprzeciwie wobec środków przyjętych przez państwo, FFT kontratakuje. Oto komunikat prasowy Bernarda Giudicellego.

„Od lutego ubiegłego roku przeżywamy szczególnie destabilizujące czasy, w których następowały kolejne okresy restrykcji w naszej działalności. Czytałem, słyszę i rozumiem twoją frustrację, a także złość w czasie, gdy pomimo naszych niestrudzonych wysiłków, by praktykować naszą pasję z całą odpowiedzialnością i bezpieczeństwem, narzuca się nam zamknięcie naszych klubów. Od początku kryzysu zdrowotnego wasza federacja i wszystkie jej zespoły niestrudzenie mobilizują się, aby bronić waszych interesów i dziś zwracam się do was, aby zapewnić, że nie będziemy się wahać.

Rzeczywiście, nazajutrz po spotkaniu Prezydenta RP z aktorami profesjonalnego ruchu sportowego wysłaliśmy korespondencję do najwyższego szczebla ministerstwa właściwego do spraw sportu. Po raz kolejny podkreśliliśmy specyfikę naszych dyscyplin, naszych placówek, a także powagę naszych protokołów zdrowotnych, aby uzyskać pełne wznowienie działalności nieletnich, ale także dorosłych od grudnia. , a następnie wznowienie amatorskich zawodów w styczniu.

W ramach przedłużenia tej korespondencji Comex FFT zdecydował 20 listopada 2020 r. O zakwestionowaniu z Radą Stanu artykułów 42 i 43 dekretu nr 2020–1320 z 29 października 2020 r., Które zakazują publicznego przyjmowania Zakłady aktywności fizycznej i sportowej. Rzeczywiście jesteśmy przekonani, że środki regulacyjne nałożone na nasze dyscypliny są nieproporcjonalne, nieodpowiednie i niepotrzebne do realizacji realizowanego celu zdrowotnego, z uwzględnieniem specyfiki warunków uprawiania naszych dyscyplin związanych z protokołem zdrowotnym. ścisłe już na miejscu. Wreszcie, ponieważ chcemy pozostać razem ze wszystkimi naszymi wolontariuszami i naszymi profesjonalistami w służbie klubom, Komitet Wykonawczy FFT podjął dziś decyzję o ponownym otwarciu komponentu „wsparcia” planu wsparcia i wznowienia FFT. miejsce 10 kwietnia. Będzie to wymagało w szczególności reaktywacji środków finansowych na rzecz klubów i samodzielnego nauczania, z przyspieszonym sprawdzaniem akt.

Jednocześnie sekcja „Relaunch” tego Planu dla klubów będzie kontynuowana zgodnie z planem do sierpnia 2021 r. Chciałbym Państwa zapewnić, że zwracamy również szczególną uwagę na zapobieganie i wspieranie zagrożeń psychospołecznych. Ponieważ wydaje nam się niezbędne, aby oferować Państwu profesjonalne i lokalne wsparcie, po zapoznaniu się z kilkoma rozwiązaniami polecamy infolinię Czerwonego Krzyża: 0 800 858 858 (7 dni w tygodniu od 7:8 do 20:09). ) lub, jeśli linia jest zajęta, 70 28 30 00 XNUMX. Możesz liczyć na naszą pełną mobilizację u swojego boku, aby jak najszybciej powitać naszych praktykujących i otrzymać kolejną, bardziej szczerą wdzięczność za niezachwiane poświęcenie ”.

Bernard Giudicelli

20 listopada 2020

Lorenzo Lecci López

Z jego imion możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jej ambicją jest udział w największych imprezach sportowych (igrzyskach olimpijskich i światach). Interesuje go sytuacja padel we Francji i oferuje perspektywy optymalnego rozwoju.