Le padel to modny sport i nigdy nie spotkał się z takim entuzjazmem jak dzisiaj.

Liczba praktykujących tylko rośnie i są wszystkie poziomy. Znajdujemy wielu byłych tenisistów poszukujących nowych doznań, a nawet nowych ćwiczących, którzy chcą zasmakować przyjemności w całkowicie zabawnym, zabawnym i bardzo łatwo dostępnym sporcie.

Pierwsze części są często synonimem śmiechu i odkryć między kulkami, które odbijają się od okien i kraty. Jednak na początku nie wiemy, że ta dyscyplina jest nie tylko fizyczna. Wymaga dużo strategii.

Popraw swoją technikę

Dlatego jednym z punktów, którymi się dzisiaj zajmiemy, jest niezbędny do poprawy twojego poziomu gry: it ustawienie na korcie.

Manuel Martin, słynny trener na torze WPT stworzył swój kanał na Youtube Mejora ty padel "Popraw swój padel" oferując w szczególności wiele filmów dedykowanych wszystkim praktykującym, którzy chcą się rozwijać dzięki wskazówkom na temat kombinacji techniczno – taktycznej do ustawienia w terenie.

Były trener Alejandry Salazar ma ponad 153 000 subskrybentów na swoim kanale i stał się punktem odniesienia w Internecie dla każdego, kto szuka cennych porad, jak się ulepszyć”.

Przede wszystkim należy pamiętać, że na terenie znajdują się 3 strefy padel:

  • Strefa obrony, która znajduje się z tyłu kortu na poziomie ostatniego okna.
  • Strefa „zabroniona”, która znajduje się pomiędzy drugą kratką a około połową pierwszej szyby
  • Z kolei strefa ataku jest określona na poziomie pierwszej siatki i może rozciągać się do stopnia mniej więcej w kierunku siatki.

Wracając do tematu, podejdziemy do tematu chronologicznie, czyli zaczniemy od stażu w trakcie nabożeństwa.

W służbie

Ustawienie na korcie w serwisie będzie zależało przede wszystkim od tego, gdzie chcesz posłać piłkę.
Rzeczywiście, jeśli chcemy umieścić piłkę na poziomie szkła po bocznej stronie gracza, rozsądnie byłoby ustawić się dalej od środka, ponieważ pozwoli nam to mieć korzystniejszy kąt, aby umieścić przeciwnika trudność.

mejora ty? padel usługa
Jednak takie umieszczenie może wbić chip w ucho rywalowi, ponieważ przy tak otwartym kącie nie pozostaje nam nic innego, jak serwować na jego bocznej szybie.

Musimy również dodać, że dotarcie do naszego kolegi z drużyny w strefie ataku będzie wymagało od nas dodatkowego wysiłku, ale zaletą jest to, że będziemy mieli większe szanse na popełnienie błędu u przeciwnika.

Dla powracającego zespołu

Odwróćmy teraz role.

Kiedy jesteśmy w recepcji podczas nabożeństwa przeciwnika, możemy ukierunkować jego wybór na stronę, po której wyśle ​​ci piłkę.
Wielu graczy stara się narazić przeciwników na kłopoty, służąc po ich słabszej stronie.

Weźmy przykład gracza wykonującego serwis z naszego bekhendu, czy gramy w lewo czy w prawo, nie ma to znaczenia, my może wpłynąć na jego decyzję poprzez zmianę pozycji po stronie, w której czujemy się najmniej komfortowo, w tym przypadku po lewej stronie.

Pomoże nam to zagrać piłką, której nie lubimy najlepiej jak to możliwe, ponieważ będziemy już umieszczeni w tej konfiguracji i może zmusić przeciwnika do gry po drugiej stronie, aby nas zaskoczyć, co da nam piłkę. wolę (oczywiście z wycieczką do zrobienia).

Mejora ty padel w recepcji usługi

Po wprowadzeniu w życie tej koncepcji dostosowania bocznego nadal wskazane jest, aby nie dać się zwieść głębokie umieszczenie.
Ważne jest, aby nie ustawiać się zbyt blisko linii bazowej, ponieważ jeśli przeciwnik zaserwuje trochę mocno, odbicie może nas zaskoczyć i nie dać nam czasu na prawidłowe odstawienie. Przy odrobinie szczęścia i talentu możemy ją oczywiście odesłać, ale ryzykujemy wręczenie „prezentowej” piłki, która może bardzo szybko stracić punkt.

Idealnym rozwiązaniem byłoby zatem umieszczenie się między pierwszą a ostatnią szybą.

Netto

Jak już wiemy, padel to sport, w którym dużo gra się po przekątnej, a pozycja przy siatce jest niezbędna dla każdej drużyny, która chce uzyskać przewagę nad przeciwnikiem.

Kiedy zawodnik serwuje, jego kolega z drużyny jest już przy siatce, gotowy do osłony piłki, którą przeciwnik poda.
Aby jego umieszczenie było optymalne, musi znajdować się na poziomie drugiego słupka, czyli między pierwszą a drugą siatką w środku swojego kwadratu.

Mejora ty padel pozycja netto

Gracz, który zatwierdzi, będzie musiał dołączyć do swojego kumpla, aby zaatakować. Ale strzeż się ! Tu nie chodzi o trzymanie się sieci.
W filmie, który Ci oferujemy, Manu martin zdecydowanie zaleca, aby zawodnik, który zagrał, był trochę za swoim kolegą z drużyny na wypadek, gdyby przeciwnik lobował po przekątnej, co pozwoli mu zagrać piłkę na żywo i wrócić do siatki np. bandeja.

Kiedy gracz idzie, aby oddać piłkę, jego przeciwnik, który jest przed nim równolegle, musi być nieco bardziej zaawansowany niż gracz grający po jego przekątnej.

W obronie

Choć wydaje się to logiczne, nasza pozycja do obrony będzie naturalnie oparta na tym, gdzie znajduje się piłka.

Kontynuujmy nasz diagram gry po przekątnej.
Kiedy gracz się broni, będzie znajdował się na linii bazowej w pobliżu ostatniego bocznego okna, w swoim rogu.

Lepiej ty Padel, samouczek dotyczący pozycji obronnych

Jak widać, możemy wyobrazić sobie kwadrat i zobaczyć, że gracz jest ustawiony pod kątem tego kwadratu.

Dla naszego kolegi z drużyny, który nie gra w tym czasie, zawsze będzie musiał ustawić się w strefie obrony, ale bardziej w centrum, aby w razie potrzeby osłonić strefę środkową.

Pozycja przejściowa

Definiuje to fakt, że atakujący gracze są zmuszeni do obrony, na przykład po lobie.
Pytanie, które udało nam się już sobie zadać, brzmi oczywiście, co powinniśmy zrobić? Zejdziecie oboje? lub że tylko jeden musi grać piłką, podczas gdy drugi zachowuje swoją pozycję ataku.

Zgadzamy się, że kiedy zaczynamy, lepiej zejść do dwóch, para musi ustawiać się razem i cały czas przyjmować identyczne rozmieszczenie.

Dla dużo bardziej doświadczonych ćwiczących mogą wykonać inną strategię grając na różnych pozycjach, na przykład pozostawiając jedną w strefie obrony.

Może to być również przydatne, jeśli gracz jest włożyć do lodówkiJeśli pozostanie w obronie i zostawi swojego partnera przy siatce, ryzykuje uderzenie większej liczby piłek, ponieważ jego kolega z drużyny będzie wywierał presję na przeciwników. To oczywiście ma zastosowanie tylko wtedy, gdy gracz pozostawiony przy siatce ma wystarczający poziom, aby reprezentować określone zagrożenie.

Ważne jest, aby pamiętać, że musisz bardzo uważać na zakazaną strefę. Nazywana również strefą przejściową, znajduje się pomiędzy strefą ataku i obrony.

Na początku absolutnie unikaj gry w tej części boiska, ponieważ jest to obszar, w którym ryzykujesz zagranie w stopy i utratę dużej ilości punktów.
Tylko ćwiczący z pewnym poziomem mogą sobie pozwolić na grę w tym „zabronionym” prostokącie i czuć się tam komfortowo.

 

Mejora ty padel zakazana strefa przejściowa

 

Mamy nadzieję, że w tym artykule znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania, a po więcej szczegółów zostawiamy poniżej wideo Manu Martin w języku hiszpańskim z angielskimi napisami:

Kredyty wideo:Kanał Manu Martina na Youtube

Kredyty fotograficzne: Manu Martin

Sebastien Carrasco

Fan padel i pochodzenia hiszpańskiego padel płynie w moich żyłach. Bardzo chętnie podzielę się z Państwem moją pasją poprzez odniesienie do świata padel : Padel Magazine.