Padel Magazine - Na forum poprosiłeś nas o więcej informacji o tym jak grać, jak liczyć punkty itp. Właśnie dlatego będziemy teraz oferować arkusze w formacie padel.

Dla wszystkich graczy, którzy potrzebują aktualizacji liczenia punktów, czas cieszyć się sesją nadrabiania zaległości !!!

Na początek, jeśli jesteś tenisistą, masz już podstawowe podstawy, a jeszcze lepiej, jeśli jesteś profesjonalistą w grze podwójnej, ponieważ padel jest rozgrywany na 4.

Ale jeśli jesteś graczem w squasha, nie mam ci wiele do powiedzenia. Wiesz PRAWIE wszystko ...

Małe przypomnienie ...

Podobnie jak w tenisie, liczba punktów jest następująca: 15 - 30 - 40 - Gra Najpierw liczymy punkty serwera.

Przykład: Jeśli para, która służy, wygrywa pierwszy punkt: 15 - 0 Jeśli para, która służy, traci pierwszy punkt: 0 - 15 Jeśli obie pary zdobywają punkty 3 każda: 40 - 40 (wymawiane 40 A) Następnie do następnego punktu : Jeśli para, która służy, wygrywa następny punkt: „Usługa przewagi” Jeśli para, która służy, traci pierwszy punkt: „Przewaga z zewnątrz” I wreszcie gra!

Decydująca gra (w punktach 7)

Ta decydująca gra jest również nazywana „rozstrzygnięciem” (punkty 7).

Pierwsza drużyna, która przybyła na 7, wygrała seta! Aby jednak wygrać seta, muszą istnieć przynajmniej 2 punktów różnicy między drużynami.

Przykład:

Para może zdobywać punkty 7 w 5, ale nie może zdobywać punktów 7 w 6.

W tym przypadku para prowadząca o jeden punkt musi wygrać następny punkt, aby potwierdzić swój set. (Jak od 8 do 6)

Super remis (w punktach 10)

Aby zakończyć, dozwolone jest rozstrzygnięcie w punktach 10 zamiast 7, jeśli tylko wszędzie jest zestaw.

Ta metoda jest czasami używana w turniejach padel aby zaoszczędzić czas i uniknąć decydującego trzeciego seta, który podważyłby początkową organizację zaplanowaną przez sędziego ...

Podsumowując ...
Podczas pracy styk rakiety znajduje się poniżej pasa. Wynik liczy się z tenisem.

(15 / 30 / 40 / Równe / korzyści / gra).

Gra toczy się w grze podwójnej i dwóch zwycięskich setach.

Zestaw wygrywa zespół, który osiąga gry 6 z grami 2.

Jeśli drużyny 2 pojawią się na 6 / 6, konieczne będzie rozstrzygnięcie remisu (we wszystkich setach). Pierwszy w punktach 7, z dala od punktów 2, wygrywa zestaw.

W przypadku remisu 7 / 7 lub 7 / 6 remis trwa do momentu, gdy drużyna zdobędzie punkty 2.