Le Portugalia często inspiruje nas swoim zawsze bardzo dobrze zorganizowanym sposobem rozwijania padel. Kilka miesięcy temu, Padel Dochodzenie poinformowało Cię o programie "Padel Escolar”, aby umożliwić dzieciom dostęp padel. W tym tygodniu przedstawiciele federacji udali się na afrykańską wyspę Książę przekazać pudła z materiałami zebranymi w Portugalii.

80 pudełek na Wyspy Świętego Tomasza i Książęca

Położony niedaleko wybrzeża Gabonu (216 km), Demokratyczna Republika Wysp Świętego Tomasza i Książęcej, jest jednym z najmniejszych krajów Afryki. Była kolonia Portugalii, Principe uzyskała niepodległość w 1975 roku, ale pozostaje połączona językowo z krainą goździków.zasadnicza mapa afryka

W całej Portugalii federacja padel zorganizowała liczne kolekcje koszulek i sprzętu dla padel, w celu ich redystrybucji w tym małym kraju liczącym 211 000 mieszkańców.

Cały ten sprzęt wypełnił 80 skrzyń. Dobrze załadowana portugalska delegacja wyruszyła na spotkanie z mieszkańcami i tym samym zakończyła tę kolekcję.

Akcja społeczna

„Chcieliśmy zrobić akcję społeczną dla młodzieży Wyspy Świętego Tomasza i Książęca. Nie mają takiej szansy, jaką my mamy w Portugalii, a my chcieliśmy dać tym młodym ludziom dostęp do padel"., wyjaśnia Luis Centeno Fragoso, wiceprezydent portugalskiej federacji padel.

Delegacja portugalska zrobiła kilka zdjęć i filmów ze spotkania, aby uwiecznić ten moment. Zapraszamy do obejrzenia tego filmu.

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można to zobaczyć na różnych międzynarodowych zawodach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach. @oczkopadel na Instagramie, aby zobaczyć jego najlepsze zdjęcia padel !