Coronavirus wygra bitwę 2020 z Najpiękniejszym Turniejem w Najpiękniejszym Miejscu. Ale ostatecznie to Padel French Open wygra wojnę.

Padel Open de France urodził się w Blagnac w 1993 roku, w kompleksie Sports de Balles et de Racquets, wyobrażonym przez asystenta sportowego Marcela Raynauda i wyprodukowanym przez burmistrza: monsieur Jacquesa Puiga. W skład zestawu wchodziło 5 kortów Padel, w tym 500 zadaszonych miejsc, 4 kryte korty tenisowe i trinquet Mur à Gauche. Pierwszymi zwycięzcami edycji 1993 byli mistrzowie świata Roby Gattiker i Alejandro Lasaigues (Argentyńczycy) ). Najwięksi profesjonalni gracze: Pablo Rovalleti, Juan Martin Dias, Pablo Samprun i Almazan itd. ... zgłosili się dobrowolnie, aby wnieść swój wkład w budowę europejskiego Padela.

Padel istniał we Francji, prowadzony przez młodą francuską federację Padel, która, siedząc w Międzynarodowej Federacji Padel, wiedziała, jak się wyrazić. Przy okazji pierwszego French Open w Padelu francuski prezydent Claude Baigts zdołał przekonać Prezydenta FIP Oscara Nicastro, aby Open de France stał się przedsionkiem Pucharu Świata Y2000K, aby mógł być gra we Francji i Tuluzie.

Duże projekty wymagają więcej pomysłów, a my je mieliśmy. Każdego roku na Place du Capitole w maju lub czerwcu Open de France gromadziło to, co najlepsze pod względem pokazów Padela. taki występ w organizacji: wyjątkowe przyjęcie dla graczy, 24-godzinna pomoc medyczna, warunki gry, które są coraz lepsze z roku na rok, ponieważ aktualizowaliśmy je w 24 roku. zespół organizacyjny doświadczony w latach 2016–1979 w zarządzaniu największymi turniejami tenisowymi i wystawami z największymi graczami.

Ale przede wszystkim zamiłowanie do wyzwań i umiejętności łączenia się i przekonywania - w ten sposób odbędzie się 14 edycji w Toulouse Place du Capitole plus Puchar Świata w 2000 roku.

Tak więc na rok 2021 wrócimy silniejsi z nowymi członkami zespołu, aby zrealizować nowy projekt kontynuacji tej wspaniałej przygody „Najpiękniejszego Turnieju w Najpiękniejszym Miejscu”. i którzy chcą wziąć udział w nowej przygodzie przez następne 5 lat, ujawniają się. Dlaczego 5 lat: 2024 Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, 2023 Puchar Świata w Rugby we Francji i 2023 Puchar Świata w Padel w Tuluzie, my rozmawialiśmy z FFT.

Dziękujemy wszystkim, którzy nam towarzyszyli, witamy w nowym pokoleniu za silniejszy i bardziej ludzki francuski Padel.

Claude Baigts

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.