magazyn SPORTéco n ° 773 z 12 października spogląda wstecz na sukces Wilsona, nnowy partner Francuskiej Federacji Tenisowej i Roland-Garros.

Według magazynu Bertrand Blanc, Globalny dyrektor sprzedaży Wilsona, wyjaśnił relacje z FFT podczas tego Rolanda Garrosa i koniecznie powrócił do wielkiego kontrowersji, który nastąpił Interwencja Rafaela Nadala w sprawie piłek Wilsona.

Pozytywna ocena

Wilson sporządza „pozytywna” ocena tej pierwszej współpracy.

« Współpraca miała dobry początek. Chcieliśmy pomóc firmie Roland-Garros w rozwoju marki na arenie międzynarodowej. Prezes FFT podziękował nam za naszą pracę i elegancję serii. Mamy jeszcze silniejsze ambicje na przyszłość z większą widocznością zarówno w klubach, jak iw dystrybucji ".

« Wyniki spełniają nasze oczekiwania, biorąc pod uwagę kryzys Covid-19. Dane liczbowe dotyczące serii Roland-Garros są doskonałe. Jesteśmy blisko poziomu osiągniętego przez poprzedniego partnera na poziomie globalnym. Wilson powinien nawet zakończyć rok wzrostem w Europie. Jesteśmy teraz numerem 1 w segmencie rakiet wyczynowychs ".

Kontrowersje, które reklamują

Pamiętaj, że zaczyna się Roland Garros. A międzynarodowi gracze zaczęli potępiać nowe piłki w Roland Garros, opisane jako „Wolniej”, „Mniej odskoków”. Rafael Nadal poszedł nawet dalej, wyjaśniając to„Nie nadają się do gry na glinie”. W turnieju rozstawiono 11, Kanadyjczyk Denis Szapovalov Pozwolił sobie również opisać kule jako „ciężki i trudny do opanowania ”, nawet wykrzykując: „To irytujące, że nie można oddać zwycięskich strzałów”.

Wilson nie chciał komunikować się w obliczu tych ataków, woląc poczekać do końca Rolanda Garrosa, aby lepiej kontratakować. Z pewnością najlepszą obroną jest jakość gry oferowana przez Nadala podczas tych dwóch tygodni, podczas których nie straci seta!

Bertrand Blanc, dyrektor handlowy amerykańskiej marki komentuje tę kontrowersję :

„Poradzilibyśmy sobie bez tych kontrowersji. Ale patrząc wstecz, mówię sobie, że ta kontrowersja nie jest taka zła. Dało nam to duży rozgłos ”.

„Krytyka była trochę niesprawiedliwa. Rozumiemy, że Rafael Nadal bardziej lubi piłki innych marek, ale w Wilson tworzymy piłki tenisowe od wielu lat, mamy know-how i wiarygodność ”.

Podsumowując, efekt kuli należy spojrzeć z innej perspektywy w porównaniu z bardzo specyficznymi warunkami w 2020 roku: ze względu na kryzys zdrowotny i przesunięcie zwykłej daty na wrzesień-październik 2020 r. deszcz, zimno i szczególnie ciężka gleba.

Dyrektor turnieju Roland Garros, Guy Forget, wyjaśnił to doskonale naszym kolegom z RMC Sports: „lpiłka traci 20% szybkości i odbicia„, Guy Forget szacuje. Wszystko jest powiedziane.

https://www.facebook.com/WilsonTennisFrance/videos/4203509659676097

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.