Jeśli jesteś w Marbelli przez kilka następnych dni i jesteś miłośnikiem piłki nożnej, możesz natknąć się na dawne piłkarskie chwały w mieście.

Rzeczywiście od 02 do 04 czerwca odbędzie się pierwsza edycja Świat Padel Piłka nożna w mitycznym klubie Los Granados. Wydarzenie to zgromadzi byłych piłkarzy, z których wszyscy stali się fanami pala na wyjątkowy turniej, w którym zmierzy się 12 par.

Świętujemy piłkarzy

Ten oryginalny pomysł pochodzi od gracza Jose Bernal (198 miejsce w rankingu WPT). Rzeczywiście, pochodzący z Marbelli chciał uhonorować dawne gwiazdy boisk piłkarskich. Piękne imiona są teraz potwierdzone. Tak na 20×10 znajdziemy byłego zawodnika Barcelony Frank de Boer, Ale również Kępa Blanco, były napastnik Sevilla FC, z którym zdobył Puchar UEFA, Superpuchar i Puchar Króla.

Wszystkie oczy z pewnością będą zwrócone na legendarnego napastnika AS Roma, Francesco Totti. Mówiliśmy wam o tym już jakiś czas temu były zawodnik Squadra Azzura jest wielkim fanem padel. Regularnie spotykamy go w 20×10 ze swoimi byłymi partnerami.

jego rodak Christianie Panucci, Były reprezentant azzuri również będzie częścią imprezy i będzie pełnił rolę ambasadora turnieju.

światowy plakat padel piłka nożna

Oczekiwane wydarzenie

Od kilku lat piłkarze są wielkimi fanami padel. Coraz więcej byłych graczy posuwa się nawet do wymiany raków na pala.

To naturalne, że ta pierwsza edycja World Padel Piłka nożna będzie bardzo wyczekiwana przez fanów, ponieważ będą chcieli zobaczyć, jak ich dawni idole radzą sobie z rakietą w dłoni. Po stronie piłkarzy pragnienie jest bardzo obecne, ponieważ ta impreza pozwoli im odnaleźć smak rywalizacji przy zachowaniu dobrej zabawy i bez presji. Chodzi oczywiście o to, aby przyjechać i dobrze się bawić i to głównie z tego powodu padel to strzał w dziesiątkę wśród byłych sportowców wysokiego szczebla.

pani burmistrz Angeles Munoz mówił o tej wspaniałej inicjatywie i zwierzył się do mikrofonu dziennikarzy obecnych na konferencji prasowej, że „zorganizować turniej padel w mieście, w którym świat piłki nożnej jest bardzo obecny, jest to bardzo dobra rzecz pod względem turystycznym. Dlatego organizatorzy mogą liczyć na nasze wsparcie.".

"Turniej ten będzie składał się z 24 graczy (12 par), którzy zmierzą się w fazie kwalifikacyjnej w piątek 03 czerwca. Powstaną wtedy dwie grupy, jedna, która będzie miała dostęp do stołu finałowego, a druga, która będzie walczyć w tak zwanej grupie playoff. . Finał zostanie rozegrany w sobotę 04 czerwca po południu „zaufał” Eusebio Gomez dyrektor klubu goszczącego zawody.

Sebastien Carrasco

Fan padel i pochodzenia hiszpańskiego padel płynie w moich żyłach. Bardzo chętnie podzielę się z Państwem moją pasją poprzez odniesienie do świata padel : Padel Magazine.