Pomimo kryzysu zdrowotnego World Padel Tour udało się założyć, że sezon 2020 się odbędzie, ale niektórzy nie wsparli łańcucha turniejów.

9 turniejów w 4 i pół miesiącalub turniej co dwa tygodnie, bardzo wysoki wskaźnik, który umożliwi World Padel Tour nie mieć białego sezonu w tym sezonie kryzysu zdrowotnego. Ale nie wszystkie ciała zniosą tę sekwencję.

Chociaż gracze trzymali się maksimum podczas pierwszego zamknięcia, ten długi okres bez gry i bez możliwości wykonywania optymalnej pracy fizycznej, zaczyna być coraz bardziej odczuwalny. Zwłaszcza od tego czasu kolejność turniejów i zmęczenie powodowane podróżami, często nie pozwala zawodnikom trenować tak, jak chcieliby w trakcie sezonu.

Więc w tym kontekście gorzej przygotowani gracze i częstsze turnieje, jesteśmy świadkami wielu kontuzji pod koniec sezonu, aw ostatnich tygodniach tak było dziewczyny, które są szczególnie dotknięte ! Ariana SanchezVictoria Iglesias, Bea Gonzalez, Marta Marrero, Lucia Martinez, Angela Caro Cantin, Gala Leon, nie wspominając o Cette Reiter wcześniej w sezonie ...

Chłopcy też nie zostali całkowicie oszczędzeni., ponieważ Cristian Gutierrez, Lucas Campagnolo, Mati Diaz czy ostatnio Lucho Capra, grający przy głównych stołach WPT, wszyscy doznali mniej lub bardziej poważnych urazów mięśni w 2020 roku, często świadczących o stanie uogólnionego zmęczenia.

Dla tych, którzy przeprowadzali również turnieje FIP i lokalne zawody, co tydzień grają w zawodach ponad 4 miesiące. Pamiętamy, że po sekwencji FIP i World Padel Tour na Sardynii, P2000 pod piramidami, następnie WPT de Menorca, ciało mistrza Francji Johana Bergerona również powiedziało stop.

Między gracze, którzy złapią Covid-19 a ci, których ciało nie jest w stanie utrzymać sekwencji meczów, ten koniec sezonu wystawia ciała na próbę. Miejmy nadzieję, że do końca roku nie będzie poważnych kontuzji!

 

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !