według Mundo Deportivo et Marka, zasadniczo osiągnięto porozumienie między grupą Damm (właścicielem firmy World Padel Tour) i QSI (właściciel Premier Padel). Obie struktury mają się połączyć w 2024 roku.

Zbliża się super-obwód!

Po pięciu miesiącach rozmów, napięć między graczami i bitew, wydaje się, że obie organizacje zrobiły pierwszy krok naprzód, podpisując Porozumienie, oficjalny dokument opisujący dwustronną lub wielostronną umowę między stronami i wyrażający zbieżność woli, wskazujący na zamiar podjęcia wspólnego działania.

Punktem zwrotnym w negocjacjach, które szły dobrze od stycznia ubiegłego roku, byłby punkt zwrotny przybycie kobiet Premier Padel z Majora we Włoszech, na Foro Italico w Rzymie, w lipcu przyszłego roku. Od tego momentu klimat wrogości zniknąłby, pozwalając dyskusjom toczyć się w jak najlepszym porozumieniu.

Damm i QSI rzeczywiście zamierzają stworzyć ten profesjonalny projekt „superobwodu”. padel łącząc doświadczenie World Padel Tour i moc Premier Padel w środowisku rządzonym przez najwyższą władzę padel na całym świecie Międzynarodowa Federacja ds Padel (FIP).

Reszta sezonu 2023 bez zmian

Według Marca, marka World Padel Tour powinien być całkowicie pochłonięty przez emblemat Premier Padel pod względem turniejów i rankingów. Tor prowadzony przez Qatar Sports Investment ogłosił 24 turnieje na przyszły rok, co byłoby zgodne z doniesieniami Premier Padel trzymałby stery.

Na razie nie można poznać szczegółów formy i struktury. W każdym razie możemy być pewni, że koniec sezonu 2023 nie zostanie zakłócony. Każdy obwód zakończy rok samodzielnie z planowanym harmonogramem, podczas gdy negocjacje będą kontynuowane.

Ważny szczegół, obwód A1 Padel będą nadal się wyróżniać i próbować przetrwać ten związek. Prezydent Fabrice Pastor wypowiedział się już na ten temat i uważa, że ​​może przyćmić tego przyszłego bezkompromisowego konkurenta.

Jest jeszcze długa droga do przebycia, ale otwarte i zaawansowane dyskusje wydają się być w stanie wprowadzić nową erę padel rzeczywistość.

Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!