Le padel to młody sport na portalach społecznościowych. Niemniej jednak jest teraz obecny na głównych platformach: Instagramie, Facebooku, Tik Tok czy nawet LinkedIn! Ale co pozwoliło na szybki wzrost padel na poziomie cyfrowym jest kanał YouTube World Padel Tour (WPT) i jego obecność na Twitchu.

Na początku gracze padel miał skłonność do lekkiego lekceważenia padel w różnych sieciach społecznościowych. Gracz padel uwielbiał grać, ale niekoniecznie był fanem. Dzięki pracy wielu aktorów z branży sytuacja się zmienia i padel zdobywa coraz więcej dobrej przestrzeni medialnej. Do tego stopnia, że ​​dzisiaj niektóre punkty WPT były oglądane kilka milionów razy! Który ? Wybraliśmy dwa!

Punkt Marcello Jardima

To jest punkt odniesienia dla purystów padel ponieważ jest pierwszym, który objechał planetę. W szczególności umożliwił padel przekraczać bariery, które wcześniej uważano za nie do pokonania. Wiele osób na całym świecie zdało sobie sprawę, że jest to niezwykle spektakularny sport.

Spotkanie miało miejsce na Seville Open w 2016 roku pomiędzy parą numer 2 świata: Paquito Navarro i Sanyo Gutiérrezem, przeciwko Marcello Jardimowi i Franco Stupaczukowi.

To punkt, który łączy wszystkie aspekty padel, niemożliwe ciosy, stłuczenia, powroty okien, co najmniej z nieoczekiwanym końcem!

WPT wywołało szum dzięki temu punktowi na YouTube. Ma ponad 1 milion wyświetleń i wiele komentarzy.

Belasteguin Point i Lima

Podczas Granada Open w 2017 roku punkt pomiędzy Fernando Belasteguin a Pablo Lima przeciwko Miguelowi Lampertiemu i Juani Mieresowi znacznie przewyższył swojego poprzednika pod względem poglądów.

Punkt, który miał prawie 2,5 miliona wyświetleń w samym YouTube, zanim wideo zostało usunięte. Możesz znaleźć tę epicką chwilę od 2min38 na wideo poniżej. Punkt, który doskonale podsumowuje ten mityczny ćwierćfinał oferowany przez 4 graczy na torze!

 

Źródło: As

Alexis Dutour

Alexis Dutour jest pasjonatem padel. Dzięki szkoleniu z komunikacji i marketingu oddaje swoje umiejętności w służbie padel aby zaoferować nam artykuły, które są zawsze bardzo interesujące.