Kalendarze World Padel Tour i od'TRAFNY Padel Wycieczka zostały odsłonięte. O miejsce walczą oba obwody „Światowy obwód odniesienia”. Dlatego porównamy je!

Żadnych dat na WPT, ale ...

Le World Padel Tour aura Daty 26 w swoim kalendarzu z 1 wystawą, 6 Challenger, 13 Open, 5 Master i 1 Master Final w Madrycie.

L 'APT Padel Wycieczkatymczasem będzie się liczyć 18 wydarzeń z 11 Open, 4 Master, 2 Grand Master i 1 Master Final.

Ale usuwając z listy wystawę, która tak naprawdę nie jest turniejem, i 6 Challenger of the World Padel Tour które są mniejszymi turniejami, otrzymujemy w sumie 19 wydarzeń dla WPT.

Jeśli WPT oferuje więcej Open (13 na 11), APT oferuje więcej Masters (6, w tym 2 Grand Masters przeciwko 5).

Kalendarz 2021 world padel tour

APT: bardziej międzynarodowy tor

Le World Padel Tour regresuje na arenie międzynarodowej. Tylko Kraj 6 odwiedzi Hiszpanię, Argentynę, Szwecję, Portugalię, Włochy i Meksyk, a ponad trzy czwarte turniejów odbędzie się w Espagneniewygodne dla obwodu, który opowiada się za jego międzynarodowym wymiarem ...

Dowód, wszystkie Challenger odbędą się w Hiszpanii, który już spotkał się z krytyką na WPT, ale jak go winić w obecnym okresie. Plik World Padel Tour graj ostrożnie, a to, co następuje, może udowodnić mu rację ...

strona APT Padel Tour, stawiamy na międzynarodową. Rzeczywiście, APT odwiedzi w sumie Kraj 11 z turniejami w Paragwaju, Monako / Francji, Belgii, Argentynie, Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Hiszpanii, Finlandii, Szwajcarii, Portugalii i Szwecji. To prawie dwa razy więcej niż WPT! Początkowo planowana w Chile, startem trasy był kryzys zdrowotny w końcu będzie zrobione od tego czasu Paragwaj.

„Jesteśmy zorientowani międzynarodowo i udowadniamy, że to jest przyszłość, w tym musimy inwestować”, wyrażone Fabrice Pastor, prezes APT Padel Wycieczka.

Kalendarz 2021 Apt Padel Wycieczka

Gwiazdy zaangażowały się w WPT do 2023 roku

Na razie najlepsi gracze na świecie pozostaną na World Padel Tour. Według Fernando Belasteguina, dołączenie do APT nie jest na razie możliwe:

„Mam umowę z World Padel Tour do 2023 r. Nie mogę ci powiedzieć o torze, na którym nie gram."

Należy jednak pamiętać, że nie jest to ostateczne nie z legendy o padel. Rozumiemy tutaj, że gwiazdy World Padel Tour będą musieli poczekać do 2023 roku, aby zdecydować o dalszej karierze ...

Wlać Fabrice Pastor, gracze "Graj ostrożnie" pozostając na WPT. "MIMyślę, że w 2023 roku zobaczymy kilku graczy, którzy nadal niechętnie dołączają do nas na stałe. Będą tam najlepsi gracze ”.

Nawet jeśli chęć przyciągnięcia najlepszych graczy jest silna po tej stronie obwodu, która w tych szeregach liczy się niezwykle spektakularny Léo Aguirre lub Cristian Ozan, Stefano Flores, Julio Julianoti 4 numery 1 APT Padel Wieża, le WPT Dla wielu nadal jest rundą wzorcową pod względem poziomu gry, zwłaszcza, że ​​oferuje obwód męski i żeński.

W tym aspekcie może wkrótce przejść na poziom APT Padel Tour, która obecnie pracuje nad formatem promocji i rozwoju padel damski.

Agustin Tapia siatka do siatkówki backhand Master Final WPT

Dwóch ważnych organizacji

Starszeństwo WPT oraz doświadczenie organizatorów z różnych odwiedzanych każdego roku miast sprawia, że ​​imprezy na torze należącym do Estrella Damm są prawdziwymi odniesieniami organizacyjnymi. Dowodem tej wiedzy, WPT było w stanie zorganizować 11 turniejów w 2020 roku w środku kryzysu zdrowotnego! Udało mu się również zawrzeć umowy z kanałami telewizyjnymi, aby zwiększyć swoją widoczność.

Ale APT, który już ma wykazał się jakością organizacyjną w 2020 roku, ma z Fabrice Pastor prawdziwy specjalista ds. imprez padel, udowodnił to już podczas Fabrice Pastor Cup, Monte Carlo Padel Mistrzyni, wiele wydarzeń w tenisie Padel Słońce… Monegasque otoczył się czołową drużyną, prowadzony przez niejakiego Thomasa Johanssona, który ma środki na realizację swoich ambicji i nie boi się oferować turniejów w 11 różnych krajach!

Nagrody pieniężne: okazja dla przystąpienia do APT

Pojedynek nagroda pieniężna interesuje nas, bo to chyba on w przyszłości będzie decydował o wyborze zawodników.

dla WPT, 101 000 euro mają być rozprowadzane dla mistrzów w mężczyznach (patrz obok), 92 000 za Załóżi 105 000 w Final Master.

TRAFNY zorganizuje nagrodę pieniężną w następujący sposób:

  • Otwarcie: 35 000 $
  • Masters: 60 $
  • Wielki Mistrz: 100 000 euro

las nagroda pieniężna z dwóch wież będzie więc ostatecznie dość blisko, aleAPT może być wielką szansą ekonomiczną dla graczy, którzy mają trudności z dotarciem do finałowych stolików turnieju World Padel Tour. Krążą nawet pogłoski, że APT może kusić znakomitych francuskich graczy Padel Wieża…

Zrozumiesz, obecność dwóch profesjonalnych obwodów padel, z każdą swoją specyfiką, jest plikiem bardzo dobra rzecz dla graczy którzy łatwiej mogą zarobić na życie grając padel. Dla widzów to oczywiście szansa, ponieważ będziemy mogli skorzystać z większej ilości spektaklu!

Daty i instytucje

Le World Padel Tour rozpocznie się w kwietniu przyszłego roku, podczas gdy APT rozpocznie się na początku marca z Open i Master w Paragwaju.

I znowu impreza w Chile zorganizowana przez APT powinna była odbyć się w połowie lutego. Ale warunki sanitarne i kryzys w Chile zmieniły harmonogram obwodu Fabrice Pastor.

Wreszcie oba obwody są obsługiwane przez jedną z dwóch instytucji międzynarodowych: FIP (Fédération Internationale de Padel) obsługuje World Padel Tour natomiast FEPA (Europejska Federacja Padel), a także CAPF (Amerykańska Federacja Padel) obsługują również APT Padel Wycieczka.

Lorenzo Lecci López

Z jego imion możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jej ambicją jest udział w największych imprezach sportowych (igrzyskach olimpijskich i światach). Interesuje go sytuacja padel we Francji i oferuje perspektywy optymalnego rozwoju.