Pretemporada jest w pełnym rozkwicie na World Padel Tour a zawodnicy ciężko trenują, aby osiągnąć szczytową formę podczas rekonwalescencji!

Popraw poziom mięśni

Dla wielu zawodników pretemporada to okazja do poprawy kondycji fizycznej, aby przyjechać w lepszej formie niż w poprzednim sezonie. Dla wielu graczy zaczyna się to od zwiększona siła. Rzeczywiście, dobra praca siłowa będzie miała wiele korzystnych skutków dla praktyki padel, takie jak bycie bardziej stabilnym i silniejszym przy wszystkich uderzeniach, ale także lepsza obsługa meczów i treningu lub ochrona stawów.

Léa Godallier przygotowanie fizyczne przysiadów padel

 

 

Jak widać na jego koncie na Instagramie, Javi Garrido, obecnie 31. miejsce w klasyfikacji WPT ciężko pracuje nad podstawowym ćwiczeniem, takim jak podnoszenie go z ziemi (z Trap Bar w jego przypadku), żeby być mocniejszy tylny łańcuch i poprawić jego osłonę.

Aby być jak najbardziej efektywnym padel, zwłaszcza na fazy, które wymagają wybuchowości, Na łączy pracę siłową z szybkością, jak widać na tym Film na Instagramie Franco Stupaczuka, który wykorzystuje plyometrię.

Ogólna praca nad ćwiczeniami wielostawowymi pozwala graczom wzmocnić całe ciało, aby być silniejszym i mniejszym ryzykiem kontuzji. Mogą też pomóc zyskać mobilność. Ponownie Javi Garrido połącz różne ćwiczenia dla harmonijnego i zrównoważonego rozwoju!

Gracze, którzy zostali kontuzjowani, również ciężko pracują odzyskać kondycję fizyczną i uniknąć nawrotów. Dotyczy to szczególnie Nurii Rodriguez, która doznała dużej kontuzji łokcia pod koniec sezonu i która robi wszystko. można wrócić do swojego najlepszego poziomu !

Zyskaj cardio i prędkość ruchu

Le padel jest sportem bardzo wymagający pod względem tętnaDlatego ważne jest, aby być na szczycie pod względem wytrzymałości i cardio. W ten sposób zawodnicy wykorzystują rowery treningowe i bieżnie do pracy układu sercowo-naczyniowego, tak jest w tym przypadku Juan Lebron, który wydaje się wyczerpany po sesji na macie !

las wsparcie są również fundamentalne w sporcie takim jak padel. Dobra siła dociskowa pozwoli ci lepiej się poruszać, wyprzedzać piłki, a tym samym grać w lepszych warunkach. Sebastian Nerone, który wkrótce skończy 45 lat, swój ostatni sezon planuje rozegrać na profesjonalnym torze nadal pracuje nad szybkością ruchu aby dotrzeć do jak najbardziej komfortowego podczas rekonwalescencji.

Zrozumiesz to, nawet jeśli my nie jeszcze nie wiem dokładnie, kiedy wznowi się WPT, ten okres jest kluczowy dla graczy, którzy muszą ciężko (i inteligentnie) trenować czerpać korzyści z całej tej pracy przygotowawczej do wyzdrowienia !

Jeśli i Ty chcesz rozwijać się fizycznie, pamiętaj, że mimo że siłownie we Francji są obecnie zamknięte, nadal możesz pracują wydajnie w domu, nawet przy bardzo niewielkim sprzęcie ! Powodzenia

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !