Rozmawiamy o tym od tygodni, sytuacja jest bardzo napięta między World Padel Tour i gracze (reprezentowana przez PPA). Te odpowiadają na dwie grzywny w wysokości 12,5 milionów jakie roszczenia otrzyma WPT, jeśli gracze zagrają na innym torze.

Dwie grzywny w wysokości 12,5 miliona euro!

12,5 mln euro pomnożone przez dwa. Jest to kwota, o którą SetPointsEvents – firma organizująca WPT – zamierza poprosić graczy, którzy wezmą udział w nowym obwodzie FIP i QSI: Premier Padel.

Według stowarzyszenia graczy, ci ostatni otrzymaliby list z pogróżkami od World Padel Tour.

„WPT zagroziło pierwszej dwudziestce grzywną w wysokości 20 miliona euro i kolejnym 12,5 miliona euro dla pozostałych graczy, co jest całkowicie nieproporcjonalny biorąc pod uwagę zarobki graczy WPT – zwłaszcza tych spoza pierwszej dwudziestki. W odpowiedzi PPA, stowarzyszenie reprezentujące graczy padel specjalistów, odpowiedział wydając załączone oświadczenie.”

lebron navarro katar

Odpowiedź PPP

W prostym i formalnym stwierdzeniu, że Padel Magazine uzyskane, gracze odpowiadają na WPT, odnotowując następujące pięć punktów:

  • Setpoint Events SA złożyła w CIMA wniosek o arbitraż w celu dochodzenia: suma szacowana na 12,5 mln euro dla pierwszych 20 graczy światowego rankingu i tyle samo dla osób z 21. miejsca.
  • PPA podjęła odpowiednie środki, aby: prawnie bronić graczy przeciwko atakowi, który rozważamy niesprawiedliwy et nieproporcjonalny. Stowarzyszenie pracuje nad tym, aby profesjonalni gracze mogli swobodnie konkurować, dlatego uważamy, że żądanie 12,5 miliona euro nie odpowiada walory sportowe.
  • Gracze padel profesjonaliści zostaną zjednoczony w obliczu tej wiadomości demonstracja ciśnienia że WPT próbuje ćwiczyć z obraźliwe stanowisko i wyraźnie monopolistyczny.
  • Gracze padel profesjonaliści na to nie pozwolą rodzaj ciśnienia narusza ich prawo do swobodnego wyboru miejsca, czasu i sposobu prowadzenia działalności.
  • Na koniec gracze chcieliby zaznaczyć, że pomimo tej nieprzyjemnej sytuacji, wezmą udział wVigo Open która odbędzie się w tym tygodniu, ponieważ uważają, że fani tego sportu nie powinni ucierpieć na decyzjach podejmowanych przez WPT.

Wyobrażamy sobie, że atmosfera w Vigo nie jest najlepsza między graczami a organizatorami. Benjamin Tison może tymczasem skoncentruj się na ich rundzie XNUMX po południu, będąc jednym z nielicznych TOP 100 graczy, którzy nie mają kontraktu z World Padel Tour !

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można to zobaczyć na różnych międzynarodowych zawodach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach. @oczkopadel na Instagramie, aby zobaczyć jego najlepsze zdjęcia padel !