Pierwszy turniej sezonu zakończył się wysublimowanym turniejem i tytanicznymi meczami. Argentyńska para Fernando Belasteguin et Sanyo Guttiérrez wygrał Madryt Otwarte 2021 WPT.

Sanyo został wybrany MVP finału, jeszcze inny gracz wydawał się mieć aprobatę publiczności na otrzymanie tego trofeum ...

Nie, to nie drugi zwycięzca tego finału, Fernando Belasteguin, jest nim.

Sanyo wciąż taki silny

Dla wielu, gdyby istniało turniejowe trofeum MVP, byłoby to Alex Ruiz. Rzeczywiście, partnerstwo andaluzyjskie ze Stupą wydaje się działać cudownie. Na takim poziomie najwyraźniej nie oczekiwano ich.

W finale Sanyo nie był niegodny, daleki od tego. Był wierny temu, co zawsze: konsekwentności, obronie, precyzji i skuteczności. Argentyńczyk dostarczył solidną grę i przede wszystkim odchodzi ze zwycięstwem. Był obecny w kluczowych momentach, miał bardzo dobry turniej, do przeżycia. Para z King Belą była niesamowicie skuteczna.

Następnym razem dla Alexa Ruiza?

Alex Ruiz w międzyczasie miał duży mecz, jak jego turniej, ale odchodzi z porażką… Bardzo agresywny podczas zawodów, zdobył fanów, którzy z pewnością czuli, że zasłużył na MVP za całą swoją pracę w tym tygodniu w Madrycie. 19. w tabeli pokazał, że jest w stanie konkurować z najlepszymi, co przyniosło mu przychylność publiczności, zwłaszcza że był jedynym Hiszpanem w tym finale.

Le World Padel Tour przyzwyczajony nagradzać zwycięzców więc decyzja wydaje się logiczna. Dla Ruiza jest to z pewnością odroczenie. W poszukiwaniu swojego pierwszego tytułu w turnieju Open lub Master of the WPT, Andaluzyjczyk powinien nadal mówi się o tym sezonie !

Alexis Dutour

Alexis Dutour jest pasjonatem padel. Dzięki szkoleniu z komunikacji i marketingu oddaje swoje umiejętności w służbie padel aby zaoferować nam artykuły, które są zawsze bardzo interesujące.