W tym artykule porozmawiamy o graczu, którego widziałeś w poprzednich latach na WPT. Leworęczny, globalny numer 19obecny na torze WPT od 2013 roku: Alejandro Ruiz (powiedziany Alex Ruiz).

Jeden z najlepszych młodych ludzi w kraju

Pomimo tego, że od urodzenia był cukrzykiem, Alex Ruiz szybko stał się częścią najlepsi młodzi zawodnicy padel z Hiszpanii… a więc z całego świata. Zdobywca wszystkich możliwych tytułów w turniejach młodzieżowych, w 2013 roku zdecydował się na zanurzenie padel profesjonalny.

Ale jego Oczywiście nie będzie tak liniowy, jak sugeruje jego potencjał. W 2015 roku zdobył swój pierwszy tytuł u boku Mati Mariny, z którą utworzył bardzo obiecującą parę, która w szczególności zdołała dotrzeć do półfinału Valladolid Open, z niespodziewanym zwycięstwem nad Mieres / Juan Martin Diaz!

Jednak Marina dopada kontuzje, a Alex decyduje się połączyć siły z bardziej doświadczonym zawodnikiem: Sebą Nerone. Wraz z nim wygrał nowego Challengera w 2016 roku. Kolejne lata były paradoksalne dla Andaluzyjczyka, który zaczął wygrywać więcej meczów w Open i Master, ale przegrał 6 finałów Challengera w latach 2017-2019!

Po bardzo udanym 2019 roku potwierdzenie nie nastąpi w roku 2020, skróconym o warunki sanitarne. Rzeczywiście, nie lepiej niż dwa ćwierćfinały w tym sezonie naznaczonym pandemią.

Duża liczba różnych partnerów

Podczas swojej kariery na WPT, Alex Ruiz często zmieniał partnerów. Dlatego Mati Marina i Seba Nerone, ale także Gastón Malacalza, Fernando Poggi, Elias Estrella…

Na początku 2018 roku połączył siły z Silingo, tworząc bardzo potężną parę, ale ich współpraca szybko się skończyła. Postanowili rzucić palenie w połowie roku, a leworęczny zdecydował się połączyć siły z Andaluzyjczykiem takim jak on: Javi Garrido.

W 2019 roku wraz z Martinem Sanchezem Pineiro rozpoczął i kończył rok. Bardzo udany sezon, w którym pokonali w szczególności Limę / Belasteguin. Rok 2020 był pod każdym względem dziwaczny i rozczarowani wynikami zakończyli współpracę. Leworęczny następnie decyduje się zakończyć rok z Pablo Lijo.

Początek pięknej historii ze Stupą?

Zwycięstwo Alexa Ruiza Padel Półfinały Madrid Open

Aby wznowić rywalizację, w 2021 roku zmieniło się wiele par. I podobnie jak wielu jego przyjaciół, Alex Ruiz skorzystał ze zmian i połączył siły z Franco Stupaczukiem, który wyprzedził go o 10 miejsc w tabeli.

Niewielu obserwatorów widziało, jak ta para angażuje się w walkę o główne role. W sieciach społecznościowych obserwacja była taka sama: często mówi się, że Ruiz nie był na poziomie Sanyo i że był to regres dla Franco Stupaczuka ...

Podczas pierwszego wspólnego turnieju obaj mężczyźni sprawiają, że wszyscy kłamią, a następnie wygrywają ostatnie i imponujące zwycięstwo nad Lebronem i Galanem. naprzeciw Limy i Tapii. Uwolniony, Stupa jest obok Alexa nowym człowiekiem. Argentyńczyk na nowo odkrył swój uśmiech i skuteczność w walce. Ruiz pokazuje całą swoją siłę i podczas szybkich warunków w Madrycie imponował w powietrzu. Do tego stopnia, że ​​jeden z naszych czytelników dał nam w porę małą grę słów: „Alex Ruiz niestabilny w tym roku”? Czas nam pokaże…