Czwarty z rzędu etap World Padel Tour we wrześniu od 25 września do 2 października odbędzie się Amsterdam Open.

Po Cascais (Portugalia), Sztokholmie (Szwecja) i Madrycie (Hiszpania) gwiazdy padel na całym świecie kontynuują swoją trasę po Europie z tym Dutch Open.

Pragnienie zemsty za Sanyo / Tapia

Wśród mężczyzn Agustin Tapia i Sanyo Gutierrez zajmą, podobnie jak w Madrycie, drugie miejsce. Będą chętni, aby ludzie zapomnieli ich gorzka porażka w 1/16 finały w stolicy Hiszpanii. Ale bądź ostrożny, bo mogą znaleźć swoich katów z Madrytu, Moyano i Gila, w ćwierćfinale, jeśli ten ostatni zdoła stworzyć niespodziankę, przeciwko Ale Ruizowi i Momo Gonzalezowi.

Rozstawieni 3, Paquito Navarro i Martin Di Nenno mogli skrzyżować się z Coello i Belasteguin w kwarcie. Ta ostatnia będzie jednak musiała udaremnić pułapkę, jaką ich czuły Garrido i Campagnolo (lub Ruiz i Bergamini) spróbują w 1/8.

Na szczycie tabeli, 1/16 finału obiecuje natychmiastowe wybuchowe spotkania pomiędzy Yanguasem / Nieto i Chingotto / Tello, a z drugiej Sanchezem / Capra i Sanzem / Lampertim. Nasiona 1 (Galan / Lebron) i 4 (Stupa / Lima) będą miały a priori więcej otwartych stołów do kwartału.

Salazar / Triay: zatrzymaj krwawienie

Wśród pań światowy nr 1 Salazar/Triay, po dwóch ciężkich porażkach w finale w Sztokholmie a zwłaszcza w 1/8 w Madrycie, będzie miał na celu zatrzymanie krwawienia. Mogli również ponownie zmierzyć się z Talavanem i Araujo, gdy tylko wejdą do konkursu, na 1/8 miejsca w Amsterdamie. Zwycięska para potencjalnie znalazłaby wtedy 5 rozstawionych, Riera / Llaguno, w kwarcie.

Josemaria Sanchez Sztokholm WPT 2022
Paula Josemaria i Ariana Sanchez będą dążyć do nowego tytułu w Amsterdamie.

Rozstawione 2 Ariana Sanchez i Paula Josemaria spotkają się z Las Heras/Virsedą w ćwierćfinale, przed możliwym półfinałem przeciwko Sainzowi i Marrero. Przynajmniej jeśli hierarchia jest szanowana, co nie zawsze miało miejsce w ostatnich turniejach!

W biegu wciąż dwóch Francuzów i dwóch Francuzów

Po stronie francuskiej losowanie zarezerwowało zabawną niespodziankę dla Léi Godallier i Teresy Navarro: rzeczywiście, zwykłe „compi” nie będą kojarzone, ale przeciwnicy. Francuzka, która po raz pierwszy zagra ponownie ze swoją byłą partnerką Ariadną Cañellas, stanie przed nie lada wyzwaniem, gdyż na jej przekątnej będzie trzynasta zawodniczka na świecie, Delfi Brea. Nieobecna w Madrycie Argentyna wraca do rywalizacji wraz z Navarro, który zastępuje Tamarę Icardo, zawsze utrudniane przez problemy zdrowotne.

Alix Collombon i Jessica Castello będą faworytami w 1/16 rundy przeciwko Annie Cortiles (36.) i Sandrze Bellver (38.). W przypadku zwycięstwa para francusko-hiszpańska zmierzy się w 1/8 miejsca Marta Ortega i Bea Gonzalez, TdS 4

Po stronie mężczyzn Francuz Benjamin Tison i jego partner Martín Sánchez Piñeiro będą chcieli zrobić coś lepszego niż ich obiecująca 1/16 wąsko przegrana przeciwko Lamperti / Sanz w Madrycie. W Amsterdamie, aby wyjść z kwalifikacji, będą musieli pokonać kolejno Jaime Muñoza i Ignacio Vilariño, następnie Javi Valdez i Rafa Mendez, TdS 6 z previas, przed możliwą skomplikowaną ostatnią rundą przeciwko Rubio / Benitez, TdS 2.

Pierwszy Francuz startujący na początku turnieju, Thomas Leygue (152.) tym razem będzie powiązany z Jose Pedro Montalbanem (203.), podczas pierwszej rundy pre-previas, która wydaje się bardziej niż grywalna przeciwko Niemcom Danielowi Lingenowi (851.) i Vincent Julich (852.).

Szczegóły tabel

Główni mężczyźni przy stole

Previas mężczyźni

Preprevias mężczyźni

Główny remis panie

Panie Previas

Panie preprevias

Po 40 latach gry w tenisa Jérôme wpada do puli padel w 2018 roku. Od tamtej pory myśli o tym każdego ranka podczas golenia… ale nigdy nie goli paly w dłoni! Dziennikarz w Alzacji nie ma innej ambicji, jak dzielić się z Tobą swoją pasją, bez względu na to, czy mówisz po francusku, włosku, hiszpańsku czy angielsku.