Finał kobiet tego turnieju WPT Amsterdam Open był rewanżem za Cascais, które Arianę Sanchez i Paulę Josemarię wygrały z Beą Gonzalez i Martą Ortegą. 11 września doszło do kontuzji Bei Gonzalez przypieczętował los meczu, podczas gdy para Sanchez/Josemaria prowadziła 7/5 1/0.

W tę niedzielę, przed podbitą publicznością i pełną halą centralnego rynku w Amsterdamie, byliśmy świadkami wspaniałej rozgrywki między dwiema parami w świetnej formie.

Bea Gonzalez i Marta Ortega po lewej Ariana Sanchez i Paula Josemaria po prawej

Pierwsza przerwa szybko obróciła się na korzyść pary Ortega/Gonzalez, która strzeliła mecz na punto de oro i prowadziła 2-1. Faworyci jednak szybko reagują wyrównaniem 3-3 po zachwytach serwisem Marty Ortegi.

Deszcz puntos de oro

W następnym meczu, gdy przegrywają 15/40, Ari i Paula oszczędzają jeszcze dwa breakpointy, ale Sanchez posyła bandeja bezpośrednio w bocznym oknie na punto de oro. 4-3 dla najmłodszego z czterech Hiszpanów.

W momencie kończenia tego seta na swoim serwisie Ortega i Gonzalez wyróżniają się niezwykłą cierpliwością w konstruowaniu punktów oraz umiejętnością popełniania mniejszej liczby błędów niż ich przeciwnicy. I logiczne jest, że wygrali 6-4 w pierwszej rundzie, w 55 minut.

Od początku drugiego seta Ari i Paula wygrywają zagrywkę przeciwnika, wygrywając swoje pierwsze punto de oro z czterech już spornych w tym meczu. Josemaria, trochę wspomagana przez siatkę, wydaje się podnosić poziom gry i zaskakuje Ortegę uderzeniem w ciało.

Przy 3-0 sądzimy, że światowe nr 1 oderwie się i pójdzie na łatwe zwycięstwo tego seta, ale nowy decydujący punkt pozwala parze nr 3 w rankingu awansować na 2-3, biorąc pod uwagę proces służba Josemarii.

Wszystko ma zostać przerobione dla Sancheza i Josemarii, którzy natychmiast wracają do walki i ponownie łamią się, prowadząc 4-2. Następnie zaznaczają swoją grę serwisową i zdobywają punkt, przyjmując zobowiązanie Bei i kończąc drugi set 6-2.

Którzy szefowie w terenie?

Od początku rundy finałowej Sanchez i Josemaria zamierzają pokazać, że są szefami na boisku. Ale Bea Gonzalez nie słyszy tego w ten sposób i odkłada kilka banderilli, jak dwa wspaniałe dropy w drugiej grze.

Zdestabilizowany świat nr 1 widzi, że nr 3 wracają do gry i cierpią z powodu pierwszej przerwy w trzecim secie.

Bea Gonzalez następnie broni dwóch breakpointów, ale to Marta Ortega, znakomitym wolejem bekhendowym, zwycięsko broni nowego punto de oro. 3-1 dla słabszych.

Koniec serii 19 zwycięstw

W grze serwisowej Pauli Ortega i Gonzalez wciąż wykazują bezinteresowność i udaje im się rozprawić się z przeciwnikami, aby uzyskać podwójną przerwę i prowadzić 4-1. Czy zbliżamy się do końca zwycięskiej serii 19 meczów Josemarii i Sancheza?

Wypuszczona ze smyczy po dwudziestce, Malaga Bea Gonzalez jest absolutnie wszędzie, wywierając stałą presję i niebezpieczeństwo na świat nr 20. I ten drugi crack, jak Ari Sanchez, który posyła łatwe uderzenie prosto w siatkę: 1-5 dla Martity i Bei.

Nieubłaganie Sanchez nie może nic zrobić w swoim ostatnim meczu serwisowym, aby zapobiec ukoronowaniu pary nr 3, która jest niezbędna 6-4, 2-2, 6-1. To drugi tytuł w tym sezonie WPT Open dla Ortegi i Gonzaleza, mistrzowski w tę niedzielę w Amsterdamie.

Teraz nadszedł czas, aby finał mężczyzn Lima/Stupaczuk vs Belasteguin/Coello był transmitowany na żywo Kanał + Sport 360 lub na Strzelec WPT

Zespół zarządzający Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.