Franco Stupaczuk i Pablo Lima zakwalifikował się do finału Bruksela Otwarte, pokonując Coello/Bela 7/5 6/3. Jutro będą szukać pierwszego tytułu na swój pierwszy wspólny turniej.

wojna taktyczna

Franco Stupaczuk i Pablo Lima to prawdopodobnie dwaj gracze, którzy najbardziej skorzystali na zmianie par. Stupa jest całkowicie wyzwolona przez konsekwencję, jaką dał mu Pablo Lima, i znów możemy zobaczyć go nieco bardziej agresywnego i dobrze się bawiącego na torze. Przegapiliśmy jego zawieszone ciosy! W obliczu Bela/Coello, nowa para ponownie pokazała, że ​​są bardzo obiecujące i mogą pokonać wszystkich na World Padel Tour.

Pierwszy zestaw to wystawna bitwa taktyczna. Obie pary mają swoje szanse, ale w końcu w dwunastym meczu Stupa / Lima wyciągają odrobinę dodatkowej magii. Stupa wykonuje niemożliwy 3-kierunkowy wyjazd, po czym Pablo Lima kończy set idealną dormiloną. 7/5

Stupa/Lima w ogniu

Ten ostatni mecz pierwszego seta boli Fernando Belasteguina i Arturo Coello. Argentyńczyk i Hiszpan wychodzą z szalonego tempa meczu i tracą swój start do rundy. Lima/Stupa autorytatywnie bierze pierwsze 3 gry.

Pomimo próby powrotu ze strony Bela/Coello, Stupa i Lima są teraz na innym poziomie. Argentyńczyk i Brazylijczyk kończą z wynikiem 6/3 w drugim secie.

Pablo Lima :„Gdyby ktoś powiedział mi, że zagramy w finale, powiedziałbym mu, że jest kompletnie szalony. Ale zrobiliśmy to! Uwielbiam bawić się z Franco”.

Franco Stupaczuk:„W ciągu trzech tygodni szkolenia daliśmy z siebie wszystko. Gramy w bardzo dobre gry. Jestem taki szczęśliwy ! Dziękuję wszystkim Belgom, którzy przyjeżdżają, aby nas zobaczyć”.

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można to zobaczyć na różnych międzynarodowych zawodach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach. @oczkopadel na Instagramie, aby zobaczyć jego najlepsze zdjęcia padel !