Właśnie zakończyła się wielka walka w Buenos Aires, w końcówce której Juan Lebron i Ale Galan oparli się presji Argentyńczyków Fede Chingotto i Juana Tello, wspieranych przez 2700 widzów La Rural.

W swoim ostatnim wspólnym turnieju Argentyńczycy nie będą w stanie naśladować Navarro i Di Nenno, którzy nałożone w Santanderze podczas wzniosłego i ostatecznego tańca. Ale Super Raton i el Gato drogo sprzedali swoją skórę, sprawiając światu nr 1 trudności podczas 1h47 meczu o wielkiej urodzie.

Hiszpanki przełamały się w najlepszym momencie pierwszego seta wygrywając 7/5. Ale w drugiej to Argentyńczycy objęli prowadzenie, prowadząc 4:2, zanim zostali wyprzedzeni.

Wszystko zakończyło się zapierającym dech w piersiach tie-breakiem, w którym Chingotto i Tello zdobyli po trzy sety, a Galan i Lebron tyle punktów meczowych.
Ostatni z nich puścił ich, co pozwoliło im zakończyć 7/5 7/6 (12-10) i tym samym zakwalifikować się do finału. Tam się znajdą Fernando Belasteguin i Arturo Coello, którzy na początku wieczoru byli nieskazitelni przeciwko Nieto i Di Nenno.

Ten mecz można zobaczyć w powtórce na Kanał Plus Sport 360

Po 40 latach gry w tenisa Jérôme wpada do puli padel w 2018 roku. Od tamtej pory myśli o tym każdego ranka podczas golenia… ale nigdy nie goli paly w dłoni! Dziennikarz w Alzacji nie ma innej ambicji, jak dzielić się z Tobą swoją pasją, bez względu na to, czy mówisz po francusku, włosku, hiszpańsku czy angielsku.