Le calendrier World Padel Tour nadal się zapełnia pod koniec sezon 2020. Po Barcelonie w październiku będzie Jeszcze 2 turnieje przybywających w listopadzie.

Alicante i Vigo, dwa miasta, które trzeba zobaczyć w kalendarzu World Padel Tour, odnowi się w 2020 r. wraz z przyjęciem graczy na wysokim szczeblu. Te dwa miasta miały być gospodarzem obwodu Padla w okresie odosobnienia. Terminy przesunęły się na listopad, ostatni odcinek przed finałami Masters.

Alicante będzie więc pierwszym teatrem od 1 do 8 listopada w centrum sportowym Pedro Ferrándiz, a tydzień później Vigo, od 15 do 22 listopada, w kompleksie sportowym das Travesas. To ostatnie spotkanie zakończy tymczasową klasyfikację „Race”.

W związku z powrotem problemów zdrowotnych World Padel Tour pragnie uspokoić wszystkich, wskazując, że wszystkie standardy i protokoły są i będą stosowane, tak aby te dwa spotkania odbyły się bez żadnego ryzyka.

Złe wieści

Zła wiadomość dociera do nas zza Atlantyku. Trzeba było podejrzewać, ale WPT nie pojawi się na kontynencie amerykańskim w 2020 roku. Powód, o którym wszyscy wiemy, jest zbyt dużym zagrożeniem dla zdrowia, a zwłaszcza zbyt dużą logistyką. Nie ryzykujemy, odkładamy na 2021 rok.

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padla na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowanie bardzo popularne wśród klubów i graczy w padla. Publicysta i doradca, pomaga ci lepiej grać dzięki swoim licznym samouczkom dotyczącym padla.