Wczoraj odbyły się ostatnie spotkania z tabela previi du World Padel Tour Otwarte duńskie na arenie Royal Stage w Hillered. Znamy już nazwiska czterech par, które zakwalifikowały się do finałowego losowania mężczyzn.

Rezygnacja z rozstawienia numer jeden (Moya / Jimenez) w trzeciej rundzie przeciwko Javierowi Rodriguezowi i Roberto Belmontowi w końcu przyniosła korzyść Borji Yribarrenowi i Cristobalowi Garcii, którzy zdobyli swój bilet (6/0 – 6/3) na pierwsze losowanie finałowe Open 1000 w tym sezonie.

Wykluczeni z pierwszej rundy Aris Patiniotis i Emilio Sanchez nie pozostawili szans rywalom w eliminacjach. Hiszpańsko-argentyńska para straciła zaledwie jedenaście meczów w trzech meczach, w tym pięć w ostatniej rundzie z Pablo Castillo i Alonso Rodriguezem.

To była zupełnie inna historia dla zespołu złożonego z Candido Alfaro i Enzo Jensena. Dwaj mężczyźni w wieku odpowiednio 28 i 17 lat musieli walczyć w trzech setach w trzeciej rundzie, zanim mieli okazję zintegrować się w głównym losowaniu. Młody Włoch szczególnie zasłynął w starciu z Victorem Meną i Mario Huete, pokazując cały swój talent, by podpisać najlepszy wynik w swojej karierze na torze (7/5 – 7/5).

Wreszcie, w tych wzburzonych previas, Francisco Guerrero i Arnau Ayats podtrzymali tymczasem swoją rangę. Rozstawiony numer dwa zapewnił poważne i solidne mecze do końca eliminacji przeciwko Guillermo Collado i Francisco Jurado (6/3 – 6/2).

Oto losowanie mężczyzn podczas turnieju Danish Open 2023:

W losowaniu zabrakło szczęścia dla Patiniotisa i Sancheza, którzy będą walczyć z Momo Gonzalezem i Sanyo Gutierrezem. Mniej więcej taka sama cena za Yribarren/Garcia przeciwko Capra/Arroyo.

Z drugiej strony Alfaro i Jensen mają szansę zagrać w pierwszej rundzie z Garcią Barahoną, tak samo Guerrero / Ayats przeciwko Bueno / Vilarino.

Dziś rozpoczyna się pierwsza runda losowania mężczyzn, równolegle z końcem previi pań.

Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!