Padel Magazine - Wysoki dzień w kolorze. Podczas International Open w Lizbonie liderzy nie pozostawiają miejsca dla osób postronnych w tym pierwszym turnieju poza Hiszpanią w tym sezonie.

Ta pierwsza runda nie była więc zaskakująca. Faworyci zniknęli i zobaczymy piątek 11 Październik 2013 z pewnością trochę więcej napięcia.

Przez cały dzień wielu odwiedzających, fanów i ciekawych przybywa do Lisboa Racket Center, aby zobaczyć na żywo rywalizujących najlepszych graczy na świecie. I jak można się spodziewać, program był na spotkaniu.

Na przykład w sądzie centralnym mieliśmy konflikt pokoleniowy między Gastón Malacalza / Alejandro Ruiz Muñoz i Godo Díaz / Matías Marina. W końcu Malacalza i Ruiz Munoz zdołali wygrać 7-5 i 7-6.

Mieliśmy również wspaniały występ z Agustínem Gómezem Silingo, pseudonimem „strzelca” i Federico Quilesem, który miał dużo do zrobienia przeciwko wspaniałej parze Juan Romagosa-Ignacio Gadea. Faworyci na papierze musieli mocno walczyć o zwycięstwo w 3 setach: 6-7 6-2 7-5. Jest to zwycięstwo, które może ich drogo kosztować, ponieważ walka fizyczna była ważna.

Tymczasem dwóch najlepszych graczy na światowym torze Padela, którzy nie są już obecni, wygodnie i szybko wyjaśniają przeciwnikom dnia. Juan Martín Díaz i Fernando Belasteguin następnie wygrali 6-1 6-2 przeciwko Hectorowi Marcosowi Peronie i Raúlowi Duránowi, który absolutnie nic nie zrobił.

Pablo Lima i Juani Mieres pokazali swoje talenty, udzielając lekcji padel Cristian Calneggia i Gerardo Derito (6-0, 6-1).

Nawiasem mówiąc, oto kilka interesujących filmów. Jedna dotyczy uwag poczynionych przez graczy podczas meczów, a druga poważniejszej uwagi dotyczącej dostosowania sędziów portugalskich, którzy niekoniecznie mówią po hiszpańsku. Bardzo interesujące ...

 

W przypadku kobiet sytuacja na torze zawodowym musiała zostać wyjaśniona. Rzeczywiście, obwód kobiet jest obecnie krytykowany. Plik World Padel Tour wydał również oświadczenie wskazujące, że nadal wspiera obwód kobiet, a jego zaangażowanie w profesjonalny obwód kobiet pozostaje pełne. W tym tygodniu powinno nastąpić kilka wyjaśnień, ale pozwoliło to przynajmniej odłożyć w czasie dysonans między graczami a WPT i zapobiec pojawieniu się wszystkich problemów w środku turnieju, a bardziej na zewnątrz. Obraz padel na arenie międzynarodowej otrzymałby paskudny cios.

 

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.