Juan Lebron i Ale Galán wywalczył szósty tytuł w niedzielę w tym sezonie. Wygrywają w Alicante przeciwko Stupa i Sanyo. 4/6 6/3 6/4

Prym wiodą Stupa i Sanyo

Lebron i Galan w finale zagrali bardzo dobrze. Pierwsze 5 punktów zdobyli w bardzo autorytatywny sposób, ale Argentyńczycy szybko ruszyli w drogę. Stupa i Sanyo przejmują kontrolę w pierwszej przerwie meczu.

Argentyński poziom gry jest spektakularny, a Lebron i Galan nie mogą powstrzymać lawiny. Podwójna przerwa. 4/1

Lebron i Galan zawsze reagują, a ich reakcja jest zwykle szybka. Odzyskują przerwę w kroku, a następnie przyklejają do 4/3.

Wiele zwrotów akcji w niepewnym początku meczu. Stupa i Sanyo odzyskują solidność w grach serwisowych i kończą pierwszy set. 6/4

Reakcja nr 1

Dwie pary dobrze radzą sobie z serwisami. Drugi set jest mocno kwestionowany.

Lebron i Galan wykorzystaj okazję, wygrywając punto de oro co pozwala im przełamać Argentynów. Potwierdzają przerwę. 4/1

Cyfry 1 oznaczają serwis i równy zestawowi wszędzie. 6/3

Poziom padel potworny

Trzeci zestaw zaczyna się wieloma efektownymi punktami i wyjściami par 3. Gra może się odwracać z jednej strony na drugą.

Na 3/3 Sanyo i Stupa oszczędzają 3 breakpointy, aby kontynuować wyścig.

W następnej grze kolej Stupy traci okazję do zrobienia przerwy. Lebron i Galán wyrównują.

Wreszcie Lebron i Galan którym uda się zrobić przerwę. Służą do turnieju i nie przegap tej okazji. 6/4

Lebron: „Wiedzieliśmy, że to będzie bardzo trudna gra. Dziękuję Ale za grę, nastawienie. Jest najlepszym graczem padel w tym sezonie. Mamy nadzieję, że nadal możemy wygrać w Madrycie. ” 

Galan: „Chcieliśmy zdobyć szósty tytuł. Razem udało nam się osiągnąć niesamowity poziom."

C'est donc le szósty tytuł dla najlepszej pary roku spośród 9 rozegranych w tym sezonie turniejów. Fantastyczny rok dla obu hiszpańskich zawodników.

Lorenzo Lecci López

Z jego imion możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jej ambicją jest udział w największych imprezach sportowych (igrzyskach olimpijskich i światach). Interesuje go sytuacja padel we Francji i oferuje perspektywy optymalnego rozwoju.