Podczas gdy kwalifikacje mężczyzn już się zakończyły, wczoraj odbyła się pierwsza runda previas kobiet World Padel Tour Granada Open 1000. Terminarz może zaskoczyć, zwłaszcza że dziś rozpocznie się losowanie finałowe mężczyzn, a osiem par kobiet ma jeszcze do rozegrania rundę eliminacyjną.

Jeśli chodzi o wyniki, widzieliśmy kilka bardzo dobrych walk. Manuela Schuck i Patricia Ribeiro pokonały Hiszpanki Rebecę Lopez i Ainhoa ​​Rico (4 – 6 – 6). Nie miały czasu na delektowanie się i wybrały je Sara Pujals i Jimena Velasco (4 – 6).

Identyczny scenariusz miał Estela Frances i Candela Lucendo, które po zaciekłym pojedynku (6 – 4 – 4) zwyciężyły, wchodząc do biegu Moniki Gomez i Carmen Garcia. Sandra Bellver i Arantxa Soriano wykorzystały konsekwencje pojedynku, by ułatwić sobie zadanie w drugiej rundzie (6. – 6).

Maraton dnia odbył się na samym początku dnia pomiędzy parami Castanera/Negre i Garcia/Castillon. Dwie bardzo młode drużyny, które zostawiły wszystko na boisku na ponad 2h30 gry, a to Castanera i Negre wywalczyli zwycięstwo (6/4 – 4/6 – 7/5). Nic dziwnego, że Hiszpanki nie miały już paliwa w silniku przeciwko Lorenie Alonso i Sandrze Hernandez (7/5 – 6/3).

Po południu wyróżniały się dwa spotkania. Ariadna Canellas i Ksenia Sharifova przegrały w końcówce suspensu z Raquel Segura i Lourdes Pascual (3 – 6 – 6). W tym samym czasie Maria Eulalia i Ana Fernandez przegrały źle rozpoczęty mecz z Nurią Vivancos i Letizią Marią (3/7 – 5/2 – 6/7).

Śledź dzisiaj zakończenie previi kobiet i początek głównego losowania mężczyzn ŚwiatPadelTour.tv

Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!