Dziesięć punktów z rzędu stracone na początku meczu, dziewięć punktów z rzędu odniesione na koniec meczu: to fatalny bilans francuskiego Johana Bergerona (157).e na całym świecie) i Thomas Leygue (171e) przeciwko Fernando Belasteguinowi (11e) i Arturo Coello (15e). Wynik końcowy tego 1/16e finał: 6/1 6/0 dla pary hiszpańsko-argentyńskiej.

Poddani od początku straszliwej presji na przeciwników klinicznej precyzji (Bela) i niesamowitej mocy (Coello), trójkolorowi dzielnie grali swoje szczęście przed podbitą, ale wciąż nieliczną publicznością Palais des Sports de Toulouse.

Aby położyć kres bezlitosnym liczbom, Francuzi zdobyli 15 punktów w ciągu 50 minut tego meczu (7 do 1er zestaw, 8 do drugiego). Ich przeciwnicy mieli łącznie 51 (27 w 1er set, 24 w drugim), zamieniając 5 z 6 punktów przerwania.

Pozytywne punkty: Leygue i Bergeron popełnili tylko trzy niewymuszone błędy, a Bela i Coello popełnili 8. Ale ten ostatni przede wszystkim wygrał mecz z wygranymi punktami: 25 do 3!

Zapamiętamy czwartą partię meczu, idealnie rozpoczętą dwoma zwycięskimi uderzeniami Thomasa Leygue'a, a następnie faulem w siatce Beli. A na ostatnim punto de oro Leygue wygrywa swoją grę serwisową dzięki ostatecznemu i wyzwalającemu uderzeniu do siatki, wygrywając.

Prowadząc 3:0 w drugim secie miejscowi zawodnicy omal nie zabrali za serwis Arturo Coello, po dwóch dużych błędach w siatce Belasteguina i zwycięskim uderzeniu Leygue. Ale trzy punkty przerwania nie wystarczyły, by powstrzymać przeciwny walec.

Ocena przygody: kilka pięknych chwil padel, spektakularne punkty i duże doświadczenie zdobyte przez Francuzów.

Wolny punkt, zaoferowany przez sędziego Francuzom

Chwila wahania oznaczała ten mecz w piątym meczu drugiego seta: podczas gdy Francuzi przegrywali 5-2 nad serwisem Leygue'a, Coello zakończył wspaniały punkt zwycięskim smeczem. Ale sędzia ogłasza 0-15 zamiast 15-15. Gracz kontynuuje i gdy na tablicy wyników jest 0-30 (właściwie 15-30), sędzia ogłasza 0/40. I nie rusza się mimo zaskoczenia piłkarzy, świadomy, że zagrał tylko trzy punkty, a nie cztery.
Francuzi będą więc oficjalnie zdobyli 16 punktów zamiast 15 w praktyce.

Aby śledzić pozostałe spotkania, i francuski, Zdarza się ICI !

Po 40 latach gry w tenisa Jérôme wpada do puli padel w 2018 roku. Od tamtej pory myśli o tym każdego ranka podczas golenia… ale nigdy nie goli paly w dłoni! Dziennikarz w Alzacji nie ma innej ambicji, jak dzielić się z Tobą swoją pasją, bez względu na to, czy mówisz po francusku, włosku, hiszpańsku czy angielsku.