O osiągnięciu można mówić po znakomitej kwalifikacji Pablo Cardona Huerta i Miguel Benitez Lara do stołu finałowego, po wygranej 6/2-6/4 wygranej z Mario Del Castillo i Javim Martinezem.

Ci dwaj chłopcy, związani po raz pierwszy, a może i ostatni, rzeczywiście odnieśli pięć zwycięstw od czasu wejścia do biegu, w drugiej rundzie preprevias.

Po wyeliminowaniu dzisiejszego ranka – w znakomity sposób – Uri Botello i Javi Leala, rozstawiony jeden z tych previas, Benitez i Cardona wciąż płoną na początku wieczoru, w upalnym upale.

W wieku 17 lat jest porównywany do Galan

Benitez musiał też zmierzyć się z wyrzutem sumienia: zawodnik z Puerto de Santa María (Cádiz) mierzył się ze swoim najlepszym przyjacielem Mario Del Castillo. Ale ten quasi bratobójczy pojedynek nie wpłynął ani na jego determinację, ani na miażdżącą siłę jego ciosów. U jego boku 17-letni leworęczny Pablo, którego trajektoria porównywana jest do trajektorii Ale Galana, również zadawał ciężkie ciosy z niesamowitą skutecznością.

Mniejsze rozmiary Del Castillo i Martinez mniej skorzystali na wyjątkowo szybkich warunkach toru centralnego 4Padel Kolumbierów.

Wywiad: „Cel 1/8 finału”

Padel Magazine : Miguel, teraz jesteś graczem finałowym…

Miguel Benitez : " TAk. Dochodząc do stołu finałowego, od dawna miałam nadzieję, walczyłam o to, żeby się tam dostać, czasami byłam blisko, ale nie przebyłam całej drogi. W końcu to się dzisiaj dzieje i delektuję się tym tym bardziej, że było ciężko. »

Kolejna runda odbędzie się w najbliższą środę za 4e rotacja przeciwko Juanowi Martinowi Diazowi i Alejandro Arroyo, czy uda ci się spać?

„Jest jeszcze wcześnie, daje nam trochę czasu na przyswojenie sobie tego zwycięstwa. Jutro wznowimy naszą rutynę, aby jak zwykle przygotować się do rozegrania meczu i spróbować dojść do 1/8e finału. »

Kiedy spełni się marzenie o dotarciu do stołu finałowego, jaki jest Twój nowy cel? Znowu wygrać?

Pablo Cardona "Mamy nadzieję. W każdym razie zrobimy za to wszystko. Kiedy zaczynaliśmy ten turniej w niedzielę, nie spodziewaliśmy się, że będziemy tam dzisiaj, więc jutro spróbujemy ponownie stworzyć niespodziankę i jeśli kiedykolwiek przejdziemy na ósme miejsce, będziemy kontynuować. Właśnie wygraliśmy pięć meczów, gramy coraz lepiej, a ponieważ jest to nasz pierwszy wspólny turniej, mamy nadzieję na dalsze postępy. »

Jerome Arnoux Journliaste

Po 40 latach gry w tenisa Jérôme wpada do puli padel w 2018 roku. Od tamtej pory myśli o tym każdego ranka podczas golenia… ale nigdy nie goli paly w dłoni! Dziennikarz w Alzacji nie ma innej ambicji, jak dzielić się z Tobą swoją pasją, bez względu na to, czy mówisz po francusku, włosku, hiszpańsku czy angielsku.