Kilka godzin po ich wspaniałej walce stoczonej w 1/16 finału World Padel Tour Człowiek Padel, Elodie Invernon et Charlotte Soubrié wróciłem po Padel Magazine tego wieczoru.

Nie faworyci przeciwko Sara Pujals (64 l.) i Raquel Piltcher (55 l.), która wyszła z previas, Toulousaine i jej partnerowi udało się wziąć zestaw, ku ogólnemu zaskoczeniu pary hiszpańsko-brazylijskiej (ostateczny wynik 6/3 5/7 6/3).

Przy naszym mikrofonie zwierzyli się z tego doświadczenia. Coraz bardziej obecne na arenie międzynarodowej dwie Francuzki opowiadają nam więcej o swoich celach.

„Rozczarowani porażką, ale zachowujemy pozytywy”

CS"Czując się dzielony z Elo, granie tutaj przed moją rodziną i przyjaciółmi było niesamowite. Byliśmy blisko zwycięstwa, więc zadowoleni z występu, ale rozczarowani porażką.

JEST : „Oczywiście jesteśmy dumni, że mogliśmy wejść na ten wspaniały tor, w dodatku z naszymi przyjaciółmi, którzy zostali bardzo późno, aby zobaczyć, jak gramy, to było genialne. Ale z drugiej strony sfrustrowany zbliżeniem się do zwycięstwa, które byłoby wyjątkowe. Z perspektywy czasu staramy się zachować pozytywy”.

CS: „Myślę, że mamy francuską grę, do której nie są przyzwyczajeni, wiemy, jak być agresywnym, gramy w trochę więcej różnych obszarów. Nie przepuszczam wielu piłek i to mogło je trochę zrzucić. To są gracze, którzy budują więcej, a my graliśmy trochę szybciej. Graliśmy we własną grę, utrzymując się z przodu i utrzymując siatkę jak najwięcej".

JEST "Tenis bardzo pomaga. Hiszpanie grają dużo z tyłu i spokojnie. Widzieliśmy, jak Sara i Raquel grają w previi, aw obronie są niesamowici". Pablo Ayma powiedział w wywiadzie, aby wiedzieć, jak dobrze grać padel zaczyna się od obrony. Teraz to prawda, że ​​bardziej skupiamy się na ataku. Ale prawdą jest, że mamy dużo pracy w defensywie.".

„Chcemy zdobyć międzynarodowe doświadczenie”

JEST "Przygotowując się do tego spotkania rozmawialiśmy głównie o taktyce. Powiedzieliśmy sobie, żeby grać swoimi mocnymi stronami, nie przesadzać i nie wchodzić w schematy, które nie są nasze. Nie chcieliśmy wchodzić w ten hiszpański styl gry. Trenujemy na własną rękę, ale w zeszłym tygodniu w APT Oeiras byliśmy w stanie zagrać razem 4 mecze. Ta rywalizacja pozwoliła nam trafić na WPT w dobrych warunkach. Uwielbialiśmy grać podczas tego World Padel Tour i możemy powiedzieć, że naszym celem byłoby zdobycie międzynarodowego doświadczenia, musimy się jeszcze wiele nauczyć”.

CS"Chcemy więcej popracować nad obroną, ponieważ jak widać, przepuszczam tylko bardzo niewiele piłek i chciałbym nabrać pewności w tym punkcie. To jest podstawa w padeL”.

Sebastien Carrasco

Fan padel i pochodzenia hiszpańskiego padel płynie w moich żyłach. Bardzo chętnie podzielę się z Państwem moją pasją poprzez odniesienie do świata padel : Padel Magazine.