Miguel Benitez i jego młody partner Pablo Cardona osiągnęli „wyczyn” poranka, eliminując rozstawiony numer 1 z previa, Uri Botello/Javi Leal, po ekscytującym meczu trwającym ponad dwie godziny. Outsiderzy, którzy grają razem swój pierwszy (i prawdopodobnie ostatni) turniej, od samego początku złapali faworytów za gardło, w szczególności Uri Botello dalekiego od swojego najlepszego poziomu, wygrywając pierwszego seta 6/2.

Leal i Botello zareagowali w drugim secie, wygrywając dorywkę po kontrolowanym tie-breaku.

W trzecim Javi Leal walczył jak diabli, aby utrzymać 1-rozstawiony na powierzchni, ale z przodu Cardona była w ogniu, a Benitez był niesamowity, aby uratować puntos de oro i punkt przełamania. Przez cały mecz Botello i Leal nie zdołali zamienić żadnego ze swoich 20 (!!!) breakpointów.

Finałowy set zakończył się drugim tie-breakiem, podczas którego Botello popełnił dla niego kilka nietypowych błędów. Bardziej oportunistyczni i dobrowolni Benitez i Cardona zdobyli 7 punktów do 5.

Leworęczny Cardona i jego partner w Human Padel Otwarty: Miguel Benitez.

Lich reakcje po meczu :

Miguel Benitez „To był wielki mecz i bardzo zacięty mecz. Szybka ścieżka mogła nam trochę faworyzować. Myślę, że wygraliśmy dużo „puntos de oro” i zaoszczędziliśmy sporo breakpointów. Przestałem liczyć po 20 sejwach. To, jak sądzę, pierwszy raz, kiedy Pablo przeszedł na drugą stronę 2e wieża podglądu i wykazuje niesamowitą dojrzałość jak na swój wiek [przypis redaktora: ma 17 lat]. »

„W następnej rundzie zmierzymy się z Mario Del Castillo i Javim Martinezem. Mario jest moim najlepszym przyjacielem. Żyjemy bardzo blisko siebie, często gramy razem i często spotykamy się w turniejach. Cieszę się, że gram z nim z jednego powodu: jeden z nas będzie w ostatnim losowaniu..."

Pablo Cardona : „To 2e Raz gram drugą rundę previas i dlatego za pierwszym razem mam możliwość dotarcia do stołu finałowego. Jestem bardzo szczęśliwy. Kiedy zaczynaliśmy ten turniej, nie spodziewałem się tak dobrego wyniku. Pewne jest to, że Miguel dużo mi wnosi, gra na bardzo dobrym poziomie i uważam, że zasłużyliśmy na zwycięstwo. I postaramy się na tym nie poprzestać. »

Kiedy mówi się, że jest czasami uważany za „przyszłego Ale Galan”, Pablo Cardona reaguje: „Nie jest to łatwy komplement, bardzo mi to schlebia. Postaram się sprostać tym oczekiwaniom. Przy dużym nakładzie pracy i chęci mam nadzieję, że rezultaty przyjdą. I oczywiście podpisuję natychmiast, jeśli obiecuje mi się karierę taką jak jego. »

Jerome Arnoux Journliaste

Po 40 latach gry w tenisa Jérôme wpada do puli padel w 2018 roku. Od tamtej pory myśli o tym każdego ranka podczas golenia… ale nigdy nie goli paly w dłoni! Dziennikarz w Alzacji nie ma innej ambicji, jak dzielić się z Tobą swoją pasją, bez względu na to, czy mówisz po francusku, włosku, hiszpańsku czy angielsku.