W najbliższy poniedziałek na początku popołudnia dyrektor tej tuluzyjskiej sceny World Padel TourRobin Haziza przedstawił nam wstępną ocenę wydarzenia.

„Dorobek organizacyjny jest doskonały, wierzę, że wszyscy gracze są bardzo zadowoleni zarówno z ustawień, jak i z powitania, jakie dają nam 4-osobowe zespoły tutaj w Colomiers.Padel. Wykonaliśmy świetną robotę i to widać.

Potem na boisku mieliśmy bardzo fajny niedzielny poranek, ze zwycięstwem wszystkich zarejestrowanych francuskich piłkarzy, niestety wieczorem nie było nadużycia, nawet jeśli zdarzyło się to bardzo blisko. A potem w poniedziałek rano dwie pary z Francji nie wygrały. Satysfakcję przyniosły Jessica (Ginier) i Lucile (Pothier), które odniosły wspaniałe zwycięstwo i że zobaczymy ponownie dziś wieczorem. Ze swojej strony, Melissa i Amélie miały pecha, przegrały mając ustawiony punkt w pierwszym i prowadząc w drugim… ale gra się zmieniła. »

Wycieczki dozwolone we wtorek

„Co do reszty, jesteśmy uprawnieni do wielkich bitew, do wielkiego gorąca, tak bardzo, że obciąża to organizacje. Rozmawiałem dziś rano z zawodnikiem, który wczoraj rozegrał dwa trzygodzinne mecze, a dziś rano zwierzył mi się, że nie ma już benzyny w baku.

Te warunki upałów i wysokości sufitu trochę wpływają na grę, niektórym sprzyjają, ale są takie same dla wszystkich. Co więcej, gracze jako pierwsi twierdzą, że podczas turniejów WPT w Hiszpanii rzadko są przyjmowani z taką jakością powitania i strukturą. A potem od wtorku, podczas ostatniej rundy kwalifikacyjnej, wyjścia będą dozwolone, ponieważ mecze będą rozgrywane na dwóch boiskach, na których są możliwe.

Publiczność już na rendezvous

Publiczność po raz kolejny będzie mile widziana, ponieważ mamy fajny system z darmowymi stoiskami, z bezpłatnym dostępem. Celem jest, aby jak najwięcej osób przyszło i zobaczyło mecze na już wyjątkowym poziomie, na 4Padel do środy potem w Pałacu Sportu, także od środy…”

Jerome Arnoux Journliaste

Po 40 latach gry w tenisa Jérôme wpada do puli padel w 2018 roku. Od tamtej pory myśli o tym każdego ranka podczas golenia… ale nigdy nie goli paly w dłoni! Dziennikarz w Alzacji nie ma innej ambicji, jak dzielić się z Tobą swoją pasją, bez względu na to, czy mówisz po francusku, włosku, hiszpańsku czy angielsku.