Trzy godziny i trzynaście minut: to rekord dnia i być może turnieju oraz czas, jaki zajęło pierwsze miejsce w tabeli kobiet, aby zakwalifikować się do półfinałów, w ten piątek rano.

Bliźniacy Majo i Mapi Alayeto nie byli daleko od stworzenia niespodzianki w starciu z Gemmą Triay i Alejandrą Salazą, zdobywając pierwszego seta 7/5, a następnie prowadząc 4-2 w ostatnim. Ale świat nr 1 był w stanie zaostrzyć grę w kluczowych momentach tego meczu maratonu, aby ostatecznie wygrać 5/7 6/3 6/4.

W półfinale zmierzą się z Victorią Iglesias i Aranzazu Osoro, którzy zdominowali Martę Ortegę i Beę Gonzalez wynikiem 6/4 6/4, kiedy nie byli faworytami.

W drugiej połowie tabeli znajdziemy Martę Marrero i Lucię Sainz, które przez dobre dwie godziny pozbyły się Tamary Icardo i Delfi Brei (6), podczas gdy ta ostatnia wydawała się być w stanie wygrać drugi zestaw.

Marrero i Sainz spotkają się z Arianą Sanchez i Paulą Josemarią, zajmując drugie miejsce w tabeli. Po wyraźnie opanowanym pierwszym secie (2/6) z Barbarą Las Heras i Veronicą Virsedą zrezygnowały z drugiego 1/6, po czym musieli zacieśnić grę, by wygrać 4/6 w trzecim, mimo zaciekłego oporu rywalek ( trzy punkty meczowe zachowane) po 4h2 meczu.

Josemaria i Sanchez (w tle) musieli walczyć o wyeliminowanie Virsedy i Las Heras.

Śledź teraz początek ćwierćfinały mężczyzn.

Jerome Arnoux Journliaste

Po 40 latach gry w tenisa Jérôme wpada do puli padel w 2018 roku. Od tamtej pory myśli o tym każdego ranka podczas golenia… ale nigdy nie goli paly w dłoni! Dziennikarz w Alzacji nie ma innej ambicji, jak dzielić się z Tobą swoją pasją, bez względu na to, czy mówisz po francusku, włosku, hiszpańsku czy angielsku.