Kiedy jednak przyszło do starcia z Agustinem Tapią i Arturo Coello, kolejni kaci Belluatiego i Lampertiego (w połowie), Campagnolo/Sanchez (w kwadransie) i Navarro/Tello (w ósemce) nie byli w stanie dokonać nowego wyczynu.

Czy Leo Augsburger i Tino Libaak stracili impet oglądając długie i emocjonujące kobiecy finał kto ich poprzedził? Dwóch młodych Argentyńczyków w wieku 18 i 17 lat rzeczywiście było na widowni meczu Salazar / Triay vs Ortega / Gonzalez.

Być może pod wrażeniem tego, o co toczy się gra i zmiażdżona siłą ognia Tapii i Coello, dwójka dzieciaków z drużyny Nox w Barcelonie była zbyt niespójna i popełniała wiele błędów. Ich kilka błyskotliwych błyskotliwości było zbyt odosobnionych, by zdołali połączyć punkty i mecze.

final-la-rioja-2023
Coello był nieugięty w finale

Z drugiej strony faworyci zagrali w siódmym niebie iw zaledwie 42 minuty z wynikiem 6/1 6/0 wygrali drugi tytuł w sezonie na WPT, po ten odebrany w Abu Dhabi. Z pierwszym setem trwającym 25 minut i drugim w zaledwie 17 minut, byłby to najbardziej szybki finał, jaki kiedykolwiek rozegrano na World Padel Tour.

Ale bez wątpienia Augsburger i Libaak będą mieli okazję przeżyć inne finały i wygrać je – razem lub osobno – wymazując w ten sposób to gorzkie wspomnienie.

Tapia i Coello ustawiają się bardziej niż kiedykolwiek, aby zająć pierwsze miejsce na świecie od Juana Lebrona i Ale Galana, którzy jeszcze nie dotarli do finału w tym sezonie.

Aby przejrzeć mecz, trwa on Kanał + Sport 360

Po 40 latach gry w tenisa Jérôme wpada do puli padel w 2018 roku. Od tamtej pory myśli o tym każdego ranka podczas golenia… ale nigdy nie goli paly w dłoni! Dziennikarz w Alzacji nie ma innej ambicji, jak dzielić się z Tobą swoją pasją, bez względu na to, czy mówisz po francusku, włosku, hiszpańsku czy angielsku.