Lucia Sainz i Gemma Triay wygrywają Cupra Las Rozas Open 2020. Hiszpanie oficjalnie odzyskali pierwsze miejsce w rankingu WPT pokonując Bea Gonzalez i Paula Josemaria.

Błyskawiczny początek

Nowe królowe padel nie doczekali się wejścia do finału. Zapewniają spektakularny poziom gry do zabicia swoich przeciwników w pierwszym secie.

Bea i Paula nic na to nie poradzą i zbierają bańkę 6 / 0.

Odporność Bea i Pauli

Nowa para na torze wróciła na siodło, aby naprawdę wziąć udział w walce. Łamią się dwukrotnie, ale Lucia i Gemma systematycznie doganiają. Drugi set zostanie rozstrzygnięty w tie-breaku.

Dogrywka zaczęła się źle dla Bei Gonzalez, która wyrzuciła 4 niewymuszone błędy, dając tym samym ogromną przewagę rywalom. Po raz kolejny młodzi zawodnicy są odwróceni plecami do ściany, ale udaje im się zaoszczędzić 3 punkty meczowe.

Czwarty będzie śmiertelny. Lucia i Gemma kończą ten finał. 6/0 7/6 (7-5)

końcowe statystyki wpt las rozas gonzalez josemaria sainz triay

Historyczne przedstawienie

Po 5 latach razem Gemma Triay i Lucia Sainz osiągają swój najlepszy poziom. To pierwsze miejsce w rankingu nie jest trywialne: wygrali 4 z ostatnich 5 wydarzeń w World Padel Tour !

Lucia Sainz: „Gratuluję Bei i Pauli ich gry. Skupiliśmy się na naszej grze i poszło dobrze. Koniec sezonu to dla nas marzenie ”.

Gemma Triay: „Jesteśmy w najlepszym okresie w naszej karierze. Znamy się na pamięć. Finał mistrzowski to dla mnie najważniejszy turniej sezonu, jest grany na mojej ziemi ”.

N ° 1 będzie chciał udowodnić swój nowy status podczas Menorca Final Master odbędzie się w dniach 10-13 grudnia.

Lorenzo Lecci López

Z jego imion możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jej ambicją jest udział w największych imprezach sportowych (igrzyskach olimpijskich i światach). Interesuje go sytuacja padel we Francji i oferuje perspektywy optymalnego rozwoju.