To była odpowiedź, której można się było spodziewać! Natomiast FIP i QSI zdecydowały się wydać własny obwód w tym rokuThe World Padel Tour postanowił się zemścić usuwanie punktów FIP ze swojego rankingu. Tak więc nowa klasyfikacja World Padel Tour będzie zawierać tylko punkty z własnych turniejów.

VOto list, który został wysłany do graczy dziś rano:

„Drodzy gracze,

Zgodnie z najnowszymi informacjami z Międzynarodowej Federacji Padel (FIP), który publicznie zaprezentował niezależny projekt obwodu, poza ramami współpracy, w ramach której WPT i FIP współpracują ze sobą od 2019 roku, World Padel Tour chce Cię poinformować, że:

Oficjalny ranking WPT uwzględni wyłącznie zawody i turnieje zawarte w oficjalnym kalendarzu WPT.

Rozumiemy, że ta sytuacja, za którą WPT nie jest w żaden sposób odpowiedzialna, ma negatywny wpływ na wszystkich graczy, którzy brali udział w tych turniejach w 2021 roku i którzy w tym roku nie są w stanie obronić punktów. , ponieważ turnieje zawarte w Oficjalnym Kalendarzu FIP nie są częścią Oficjalnego Kalendarza WPT, jako bezpośrednia i wyłączna konsekwencja decyzji podjętej przez FIP.

W obliczu takiej sytuacji WPT jest zobowiązane do znalezienia warunków niezbędnych do ochrony interesów graczy WPT, starając się w jak największym stopniu zminimalizować dla nich konsekwencje sportowe.

Ze skutkiem natychmiastowym WPT tymczasowo zamrozi punkty FIP w oficjalnym rankingu WPT. W ten sposób gracze będą mieli pewność, że te punkty będą aktywne i utrzymają swoje pozycje w rankingach, podczas gdy WPT podejmie niezbędne środki, aby je zastąpić, zapewniając zawody niezbędne do normalnego rozwoju profesjonalnej rywalizacji.

Od tego momentu WPT będzie pracować nad jak najszybszym zaoferowaniem alternatywnych konkursów, które można dodać do turniejów Master, Open i Challenger i które zostaną włączone do Oficjalnego Kalendarza WPT, faworyzując w ten sposób korzystny scenariusz dla promocji wszystkich tych turniejów. graczy i dotkniętych graczy w odpowiednim segmencie oficjalnego rankingu WPT.”

Podział między FIP i WPT jest już zrozumiały, a biorąc pod uwagę to, co jest napisane w tym liście, musimy się spodziewać nowe kategorie turniejów na WPT w tym sezonie !

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !