Nowa sensacja w ten czwartek podczas WPT Madrid Master. Później wczorajsza eliminacja Tapii i Gutierreza w losowaniu mężczyzn jest kolej na rozstawioną 1 w losowaniu kobiet, która przedwcześnie zajęła drzwi.

Nic nie idzie dobrze na świecie Alejandra Salazar i Triay nr 1! Po ich bardzo ciężka porażka w finale WPT w Sztokholmie (pokonani 6/1 6/1 przez Sanchez / Josemarię), opuścili WPT Madrid Master w 1/8 finału.

Sofia Araujo (19.) i Marta Talavan Ruiz (22.).
Sofia Araujo 19. i Marta Talavan Ruiz 22

Drżące ramię?

Ich katem dnia jest zaskakująca para hiszpańsko-portugalska, którą tworzą Marta Talavan Ruiz (22.) i Sofia Araujo (19.). Ten ostatni prowadził 7/6 5/2 po 1h45 meczu, kiedy to mogło im drżeć ręka. Talavan Ruiz zagrał w meczu na 5/4, mając dwa punkty przewagi. Ale świat nr 1 miał wtedy wybuch dumy, wracając do 5/5.

Myśleliśmy, że Talavan i Araujo poddadzą się, ale utrzymali swój serwis w ekstremalnych warunkach, prowadząc 6/5, po czym ponownie niespodziewanie wyłamali się i wygrali drugiego seta oraz mecz, po 2:11 suspensie.

Wynik, który pogrąża Salazara i Triaya w wątpliwość i otwiera bulwar dla Ariany Sanchez i Pauli Josemarii (TdS 2), obecnie pełnych pewności siebie.

Sześć punto de oro przeciwko jednemu

Statystyki meczu są wymowne: podczas gdy zdobyli o 8 punktów mniej niż Salazar i Triay, Araujo i Talavan wygrali w równych setach. O wiele bardziej realistyczni i skuteczni w kluczowych momentach, konwertują 5 z 9 break pointów – przeciwko tylko 4 z 12 dla swoich przeciwników. A wyniki „punto de oro” są jasne: 6 do 1 na korzyść zwycięzców dnia!

Śledź inne mecze, używając marker i nasz szczegółowy program dnia

Po 40 latach gry w tenisa Jérôme wpada do puli padel w 2018 roku. Od tamtej pory myśli o tym każdego ranka podczas golenia… ale nigdy nie goli paly w dłoni! Dziennikarz w Alzacji nie ma innej ambicji, jak dzielić się z Tobą swoją pasją, bez względu na to, czy mówisz po francusku, włosku, hiszpańsku czy angielsku.