Zdecydowanie ten WPT Madrid Master jest turniejem jak żaden inny. Mamy na to kolejny dowód w postaci zwycięstwa Fernando Belasteguina i Arturo Coello nad Lebronem i Galanem w ćwierćfinale.

W bardzo zaciętym meczu para hiszpańsko-argentyńska w końcu zdołała wygrać z numerami 1 po ośmiu kolejnych porażkach.

Jeśli outsiderzy objęli prowadzenie od początku meczu dzięki szybkiej przerwie, Lebron i Galan równie często wiedzieli, jak podnieść swój poziom gry, aby wrócić do celu. Ale podczas gdy dwie pary poddały się cios za cios, Bela i Coello wygrali pierwszego seta ku zaskoczeniu wszystkich po tie-breaku zdominowanym przez głowę i ramiona.

Bela Coello zwycięstwo w ćwierćfinale Madryt Master WPT 2022

Wystarczyło zirytować Hiszpanów, którzy w drugim akcie narzucili swój rytm. Wyobrażaliśmy sobie, że równie często będą kontynuować grę w trzecim secie, ale przeciwnie, podopieczni Gustavo Pratto wrócili z zamiarami i szybko prowadzili 3/0. Przewagę, którą nie bez trudności udało im się utrzymać do końca meczu.

Wreszcie, jak miało to miejsce dziś rano w ćwierćfinał kobiet pomiędzy Iglesias/Osoro i Marrero/Sainz, to nie para, która zdobyła najwięcej punktów, wygrywa mecz…

Lebron-Galan-Bela-Coello-Stats-WPT-Madryt-Master-2022

Należy zaznaczyć, że sam koniec meczu będzie dla zawodników tego talentu niezwykły. Rzeczywiście, podczas gdy Bela popełnił podwójny błąd w pierwszym punkcie meczowym, Galan posłał swój powrót do siatki po „punto de oro”, które nastąpiło. Oczywiście godne ubolewania, ponieważ ten punkt mógł całkowicie ożywić graczy Mariano Amat. Zamiast tego to Coello i Belasteguin zapewnili sobie trzeci z rzędu półfinał. Będzie albo przeciwko Di Nenno/Navarro, albo przeciwko Chingotto/Tello.

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !