Zwycięskie w bardzo wyrównanym meczu z Eli Amatriainem i Caroliną Navarro, Alix Collombon i Jessica Castello potwierdziły swój bilet do finału WPT Mallorca Challenger.

Jak pokazują poniższe statystyki, bardzo dobrą walkę widzieliśmy na korcie centralnym Akademii Rafy Nadal na Majorce.

Podczas gdy Alix Collombon i Jessica Castello przegrały pierwszego seta i musiały zachować break pointy na początku drugiego seta, zawodnicy Juana Aldaya wiedzieli, że jak w poprzedniej rundzie, wykazują wielką siłę psychiczną.

Stopniowo para francusko-hiszpańska wróciła do swojego meczu, a oni z kolei byli w stanie zadać Eli i Karolinie 6/2. To spotkanie zasłużyło na trzeciego seta, który rozpoczął się w bardzo zrównoważony sposób. Ale podczas gdy Alix i Jessica nie udało się zamienić dwóch breakpointów na 4/3, Francuzka i jej partner stracili serw w następnym meczu, a Navarro i Amatriain, którzy zaserwowali, zdobyli dwa break pointy. Ale równie często para francusko-hiszpańska potrafiła być bardzo solidna, aby wrócić i zdobyć punkty. Następnie kontynuowała swoją drogę do zwycięstwa z kolejnym „punto de oro”!

Dzięki temu sukcesowi Castello i Collombon zagrają jutro swój pierwszy finał w 2022 r. Zmierzą się z Martą Marrero i Lucią Sainz, które z autorytetem wygrały z Iglesiasem / Osoro: 6/3 6/2.

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !