WPT Malmö Open: Stupa / Di Nenno w finale

W sobotnie popołudnie widzowie Malmö Open byli świadkami półfinału, w którym BIG był niedaleko. Po jednej stronie toru Martin Di Nenno i Franco Stupaczuk, a po drugiej Victor Ruiz i Lucas Bergamini. Ten ostatni duet, zwyciężony w piątek przez Juana Luisa Esbriego i Lucasa Campagnolo w dwóch setach (6/3 – 7/5), musiał zmierzyć się z pewnym siebie i w świetnej formie Superpibes.

Stupa i Di Nenno wchodzą na scenę z mocą

Od pierwszego seta przewaga szybko przechyliła się na korzyść Argentyńczyków. Di Nenno i Stupa weszli na kort z energią, zdeterminowani narzucić swoją grę szwedzkiemu kortowi 20x10. Para hiszpańsko-brazylijska była przytłoczona utrzymującym się tempem zawodników Albicelestes, którzy od początku sezonu starali się dorównać ich pewności siebie i niezwykłym występom.

Ruiz / Bergamini sieje wątpliwości

Jednak w drugim secie zacięta para Ruiz/Bergamini nie poddała się. Bardziej solidni i konsekwentni niż w pierwszej rundzie, ci dwaj outsiderzy zdołali zmartwić faworytów. Walcząc łeb w łeb, dodali sobie nawzajem zastrzyk energii podczas intensywnego tie-breaka. Przychodząc bez trenera, Victor i Lucas byli w stanie opracować zwycięską strategię, która pozwoliła im wrócić do gry.

Nieustępliwe Superpiby

Urażeni obaj Argentyńczycy szybko zareagowali. Nieprzyzwyczajeni do takich trudności, postanowili przyspieszyć, aby wykończyć przeciwników. Następnie niebiesko-biały walec parowy zmiótł wszystko na swojej drodze. Stupa i Di Nenno nie powtórzyli tych samych błędów, co w poprzednim secie i byli w stanie wykazać się pełnią swojego talentu. W trzeciej rundzie, znacznie bardziej regularnie, Superpibes zwyciężyli po 2:36 meczu i tym samym zakwalifikowali się do jedenastego finału sezonu na torze World Padel Tour (WPT).

Wynik końcowy: 6/2 - 6/7 - 6/1.

Franco Stupaczuk i Martin Di Nenno to pierwsza para, która zarezerwuje bilet na finał Malmö Open. Wcześniej, Delfina Brea i Beatriz Gonzalez zdołały zakwalifikować się do wielkiego finału tego konkursu.

A teraz drugi półfinał tego dnia, w którym zmierzą się z numerami 1 w rankingu Ariana Sanchez i Paula Josémaria przeciwko Sofii Araujo i Alejandrze Salazar.

Publié par
Sebastien Carrasco