Po tygodniu szalonej rywalizacji na północy Hiszpanii, w Santander kolejny World Padel Tour odbędzie się tym razem w Marbelli, dla kolorowego Mistrza.

To właśnie na andaluzyjskim gruncie rozegrany zostanie piąty turniej sezonu 2021, w którym nasz Francuz spróbuje zabłysnąć.

W Padel Magazine nie możemy się doczekać startu tego nowego konkursu, ponieważ w świetle obrazyserial zapowiada się pewnie.

Po raz pierwszy w 2021 r. będziemy mieli 7 francuskich i 2 francuskie teraźniejszość!

U chłopców

Start preprevias rozpocznie nowa para, która nie grała jeszcze w żadnym turnieju WPT w tym roku. To jest o Adrien Maigret (170. miejsce) i jego partner Jean-Thomas Peyrou (341.).

 

To jest pierwszy raz Jean-Thomas ponieważ poza występem w WPT Paris Challenger 37-letni Bordeaux po raz pierwszy spróbował szczęścia w takich rozgrywkach.
Zainaugurują ten dzień padel z 09:00 w najbliższą sobotę twarz Carlos Mati Vano (152.) i Federico Mouriño (162. miejsce). Para Hispano - Argentyńczyk, przyzwyczajona do rozgrywania preprevias, jest oczywiście bardziej przyzwyczajona do rozgrywania meczów na tym poziomie… Ale z zawodnikiem ofensywnym, takim jak Adrien Maigret, niespodzianka jest całkiem możliwa po stronie francuskiej!

Przygotowanie serwisu piramid Adrien Maigret P2000

Zarazem będzie to kolejny Francuz, znany na stokach Francji, który wejdzie na pewno Maxime Moreau (231. miejsce). Związany z młodymi Hiszpanami Oscar Vazquez Fernandez (191.), Cannois zagra tam swój pierwszy WPT w 2021 roku.
Duet Franco - Iberyjski zmierzy się ze sobą Gonzalo Perez (157.) i Juan Carlos Dia (189) o godzinie 09:00 w najbliższą sobotę. Hiszpanie są w tym sezonie bardziej zrównoważeni niż Moreau i Vazquez, biorąc pod uwagę liczbę meczów rozegranych od początku roku. Chociaż nie mają dostępu do previas, brali udział we wszystkich zawodach 2021 WPT.

Trzecim Francuzem, który zagra w ten weekend jest Johan Bergeron (109 miejsce). Nadal będzie mu towarzyszył jego pomocnik Simon vasquez (152.), czyli wciąż walczy o FIP Gold w Sztokholmie… Dwaj przyjaciele zostaną skonfrontowani z 12h00 à Sergio Borrero (238.) i Hugo Garcia (180.). Lyonnais i Szwed będą faworytami na papierze.

Wreszcie ostatnia francuska para, która weszła na tor, to nikt inny, jak ta, którą tworzą Bastien Blanqué (115.) i Thomas Leygue (279.).
Z 13h00 gra może zacząć stawiać czoła Antonio José Cardona (159.) i Pablo Cardona Huerta (285.).
Francuzi mają świetną okazję, aby zdobyć bilet do drugiej rundy, która zostanie rozegrana w tę samą sobotę o godzinie 20:2, przeciwko drugiemu rozstawieniu preprevias: José Carlos Gaspar Campos (84.) i Miguel Benitez Lara (108.).

Wreszcie dzięki dobrym wynikom Benjamin Tison (92.) i Teo Zapata (77.), wejdź po raz pierwszy bezpośrednio w previas. W niedzielne popołudnie (18:00) będą uprzejmie czekać na swoich przeciwników, którymi na szczęście mogą być Simon Vasquez i Johan Bergeron! W tym celu para francusko-szwedzka będzie musiała przekroczyć stół preprevias!

U pań

Nasze dwie Francuzki obecne w Marbelli wchodzą bezpośrednio do głównego losowania.

Jest Alix Collombon (31.), która jako pierwsza Francuzka rozpocznie ten konkurs competition środa 09 czerwca od 18:00
z Jessica castello (30.) będą musieli zdominować nową parę, Nuria rodriguez (51 miejsce)/ Alicia Blanco (48.), aby dotrzeć do 1/8 finału.

W dobrym tempie Lyonnaise i jej partner mają wszelkie szanse na zakwalifikowanie się do słabszej pary na papierze. Wtedy sprawy staną się trudne, ponieważ mogą znaleźć Patricia llaguno (9.) i Virginia riera (13.) w drodze ...
Pamiętaj, że Patty i Virginia, mistrzowie z Vigo i finaliści z Santander, znakomicie rozpoczęli sezon. Dobry sposób na sprawdzenie się dla Alix i Jessiki, które są głodne wyników w WPT! W tym celu obie pary będą oczywiście musiały wygrać swoje szesnastki!

Wkrótce potem, aby 19:00 to będzie kolej turn Lea Godallier (38.) i Aridana Canellas (56.), aby wejść na tor. Para francusko-hiszpańska zmierzy się z drużyną z previas. Ciekawe losowanie, gdy wiemy, że mogli zmierzyć się z nasionami wejściowymi!

Potencjalne pary, które mogą stanąć na ich drodze to:

    • Patricia Martinez (57.) - Manuela Izabela Alaga (78 miejsce)
    • Nuria Vinvancos (63.) - Xenia Clasca (68 miejsce)

Być może szansa na zmierzenie się z Vivancosem i Clascą, z którymi Lea i Ari pozostają na zwycięstwie (w Santander 6/3 6/3)!

Léa Godallier forhend world padel tour

W przypadku zwycięstwa para francusko-hiszpańska może mieć cios, aby zagrać przeciwko potencjalnie jednej z par, która zawiedzie na początku sezonu, rozstawionej 7: Amatriain / Araujo. Aby pozwolić sobie na tę okazję, najpierw trzeba będzie osiągnąć poważny mecz w szesnastym miejscu dla Cañellas / Godallier.

 

Francuzom i ich partnerom życzymy powodzenia. Do zobaczenia jutro po pierwsze wyniki!

 

Źródło: Stronie internetowej World Padel Tour

Fan padel i pochodzenia hiszpańskiego padel płynie w moich żyłach. Bardzo chętnie podzielę się z Państwem moją pasją poprzez odniesienie do świata padel : Padel Magazine.