W najbliższą niedzielę odbędą się ostatnie mecze sezonu 2021 World Padel Tour, z dwoma obiecującymi finałami w Madrid Arena.

Młody strażnik w obliczu doświadczenia

Zaczynamy w najbliższą niedzielę o godz 10h00 przez finał pań. Z jednej strony Lucia Sainz i Marta Marrero, 37 i 38 lat, z drugiej Ariana Sanchez i Paula Josemaria, 24 i 25 lat! Jest to zatem na papierze mecz między doświadczeniem a młodością, nawet jeśli pomimo młodego wieku Ariana i Paula są już częścią toru. Zwycięska w 2020 roku wraz z Gemma Triay, czy Lucia Sainz będzie w stanie utrzymać swój tytuł przeciwko parze numer 2 WPT?

Ze względu na ich występ wczoraj w półfinale, a ich 5 tytułów zdobytych w tym sezonie, Josemaria i Sanchez wydają się faworytami na papierze. Ale to zadanie nie wygląda na łatwe, przeciwko dwóm graczom z niesamowitym doświadczeniem, którzy mogliby wspólnie zdobyć swój pierwszy tytuł w Madrycie. Pokonani w Kordobie przez Josemarię/Sancheza zawodnicy Rodriego Ovide'a chcą się zemścić i możemy liczyć na to, że dzisiaj nie odpuszczą!

Jako jedyna zawodniczka na boisku, która nigdy nie wygrała Turnieju Mistrzów, Paula Josemaria ma dziś okazję dopisać linię do swoich bardzo dobrych osiągnięć.

Argentyna – Hiszpania najbardziej kuszącej

Wśród mężczyzn spotkanie będzie również bardzo gorące, a także zawodnik, który może dziś utrzymać swój tytuł: Agustin Tapia. Świętowany w 2020 roku z Fernando Belasteguinem, zawodnik z Catamarca jest teraz powiązany z byłym kolegą z drużyny Beli: Sanyo Gutiérrezem.

I możemy powiedzieć, że razem obaj rodacy radzą sobie całkiem nieźle, o czym świadczy ich wczorajsze zwycięstwo w prostych setach z parą, która utrzymała się na 8 kolejnych finałach! Bardzo dobrze w szybkich warunkach hiszpańskiej stolicy Argentyńczycy zmierzą się teraz z najbardziej agresywną parą na torze: Juan Lebron / Ale Galan.

Gwarantowane ukończenie sezonu na pierwszym miejscu, numery 1 chcą teraz zaoferować sobie pierwszy razem mistrzowski finał, jedyne trofeum, którego brakuje w szafce Juana Lebrona. Rzeczywiście, podobnie jak Josemaria w kategorii dziewcząt, „El Lobo” będzie jedynym zawodnikiem na torze, który nigdy nie wygrał turnieju na koniec sezonu. Możemy więc liczyć na to, że będzie szczególnie zmotywowany.

Argentyna vs Hiszpania zapowiada się na najgorętsze! Rozczarowani w finale Mistrzostw Świata w Katarze, czy Sanyo i Agustin zdołają się zemścić w tę niedzielę? Odpowiedz po finale pań!

Aby śledzić mecze, odbywa się na Canal + z Francji lub na kanał WPT YouTube z zagranicy.

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !