WPT Menorca Open – Chingotto i Navarro, mistrzowie regularności

Federico Chingotto i Paquito Navarro zdołali się wydostać meczu pułapek Sanz/Nietopo ponad dwugodzinnej walce. Aby para hiszpańsko-argentyńska zdołała uciec i dotrzeć do ostatnich czterech na Balearach, musieli stoczyć trzy sety: 7/6 4/6 6/3.

To nowe zwycięstwo daje nam możliwość porozmawiania o imponujących statystykach tej pary od czasu ich powstania w kwietniu ubiegłego roku podczas WPT Granada Open. Rzeczywiście, nie ma innej pary w obwodzie World Padel Tour lub Premier Padel, z taką regularnością.

Na World Padel Tour

Od czasu połączenia sił Paquito Navarro i Federico Chingotto rozegrali razem piętnaście turniejów. I zawsze są tam w weekendy: 7 ćwierćfinałów, 6 półfinałów et 3 zakończenia na chwilę.

Na turniejach WPT żadna para nie radzi sobie lepiej. Tapia i Coello doświadczyli dwóch wczesnych eliminacji: jeden w Finlandii i w Holandii. Z powodu kontuzji musieli także wycofać się z kilku turniejów. To samo dla superpiby, kolejna para sezonu, która nie dotrzymała terminów ze względu na problemy fizyczne.

Sur Premier Padel

Au Premier Padel, obserwacja jest taka sama dla pary Navarro/Chingotto: trzy finały et ćwierćfinał rozegrał cztery turnieje. Tutaj znowu możemy na nich liczyć, że będą tam w niedzielę.

Jedyną parą, która na tym torze jest bardziej konsekwentna niż Chingotto i Navarro, są pary numer jeden na świecie, które wygrały 4 z 5 turniejów w Premier Padel. Dla Franco Stupaczuka i Martina Di Nenno mniejszy sukces w tym turnieju, mimo zwycięstwa w Katarze. Pamiętamy wczesną eliminację Argentyńczyków podczas Greenweez Paris Major.

W końcu to, czego brakuje temu zespołowi, to zwycięstwo w finale. W tej chwili tytuł na jednym z dwóch torów wymyka się Federico Chingotto i Paquito Navarro.

Po raz kolejny w tym WPT Menorca Open będą starali się zdobyć koronę, której brakuje na ich liście osiągnięć.

Publié par
Gwenaelle Souyri