Franco Stupaczuk i Sanyo Gutierrez wygrywają pierwszy utwór razem na World Padel Tour, dzięki ich finałowi Menorca Open.

Na ich pierwszy wspólny finał na World Padel Tour, Sanyo Gutierrez i Franco Stupaczuk dostarczył bardzo solidną wydajność, wygrywając dla trzeci raz w tylu konfrontacjach twarzą w twarz z Fernando Belasteguinem i Agustinem Tapią.

Spodziewaliśmy się bliskiego spotkania dwóch par o dość podobnych cechach. Od początku meczu Sanyo i Stupa byli bardzo długonogi, zdobywając trzy breakpointy w meczu z pierwszym serwem swoich przeciwników, ostatecznie materializując się w „punto de oro”, nietypowy faul Bela.

Fernando i Agustin będą mieli dwie możliwości ucieczki w następnym meczu, ale faul Tapii na 30/40 i zwycięskie wyjście z szyby Sanyo na „punto de oro” pozwalają Stupaczuk / Gutierrrez prowadzi 3/0. Żadna para nie uzyska nowego break pointa w tej zwycięskiej rundzie 6 / 3 przez Sanyo i Stupę, którzy będą mieli lepiej zarządzane ważne punkty.

Niezadowoleni z pierwszego wygranego seta, wywierali presję na przejście do drugiej rundy i pchali Belę / Tapię „au punto de oro”, którym wciąż udaje się wygrać serwis. Z pewnością wzmocniony tym pierwszym decydującym punktem zdobytym, Fernando i Agustin okazują się ostrzejsi, łamiąc swoich przeciwników zachowanie 3/1 służy do naśladowania.

Bardzo spokojni, Sanyo i Franco nie panikują i natychmiast się rozpaść w autorytarny sposób, gdy każdy z dwóch graczy osiągnie dwa zwycięskie uderzenia w tej grze. Obie drużyny poddadzą się jedna po drugiej, aż biały kombi Stupaczuk / Gutierrez 4/4, po raz kolejny w serwisie Tapia.

Myśleliśmy, że spotkanie się zakończyło, ale Bela / Tapia dają z siebie wszystko i udaje im się odłamać, przed przyznaniem nowej białej przerwy w następnym meczu. Tym razem to za dużo i Stupaczuk / Gutierrez kończą nowym zamknięciem: 6/3 7/5!

Kredyt wideo: World Padel Tour

Zasłużone zwycięstwo tych dwóch zawodników, którzy generalnie zdominowali spotkanie. Franco Stupaczukktóry ostatnio wydawał się trochę w środku, zaoferuje usługi na bardzo wysokim poziomie, stwarzając wiele problemów swoim argentyńskim odpowiednikom na przekątnej, swoimi pracowitymi uderzeniami i zmianami tempa.

Sanyo Gutierrez, znowu doskonale, nawrót choroby na Minorce, gdzie wygrał w zeszłym roku z Maxi Sanchezem. Pierwszy tytuł dla Stupy i Sanyo, którzy mogli skorzystać ze stołu bez swojego zwierzaka, Galana / Lebrona, który pokonał ich 4 razy w tym sezonie w tylu konfrontacjach.

Spotkaj się w Barcelona, ​​za dwa tygodnie, na początkuEstrella Damm Barcelona Master, turniej, który zapowiada się na gorąco

Xan jest fanem padla. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku graczy Padel, znajduje nietypowe posty lub zajmuje się bieżącymi tematami. Daje także kilka wskazówek, jak rozwinąć sylwetkę padla. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku!