Już w najbliższy piątek podczas ćwierćfinału tego WPT Podczas turnieju Mexico Open po raz kolejny skorzystaliśmy ze wspaniałej lekcji trenerskiej prowadzonej przez Carlosa Pozzoniego. Los Superpibes nie są jedynymi, którzy mogą skorzystać z cennych rad „Charly’ego”. A właściwie dwóch młodych zawodników Veronica virseda et Klaudia Jensen są również nadzorowane przez Argentyńczyka. W ćwierćfinale przeciwny rozstawionemu z numerem 4, Alejandra Salazar i Sofia Araujoparze hiszpańsko-argentyńskiej udało się dokonać wyczynu i zakwalifikować się do półfinału tego turnieju Open. Kiedy przegrywali 6/1, Carlos Pozzoni interweniował, aby wzmocnić swoje wojska i skorzystał z okazji, aby udzielić im kilku rad, które były dla nich więcej niż korzystne.

„Że przegramy ok, ale bądźcie odważni. Odbudowaliśmy ich serwis, grając nisko i nie dając im prezentów za loby, które pozwoliły Sofii zdobyć punkt. Grę wciąż można wygrać, zaufajcie mi, posłuchajcie mnie, bądźmy mądrzy przy podejmowaniu decyzji.

Po raz kolejny argentyński technik miał rację i znalazł błąd, a także słowa, które pozwoliły jego zawodnikom wrócić do gry. Klaudia i Weronika posłuchały rady trenera i zdołały odwrócić ten trend, wygrywając 1/6, 6/4, 6/4. Kwalifikują się również do wspaniałego półfinał z parą Brea / Gonzalez.

Sebastien Carrasco

Przyszły naturopata i pasjonat padel, Seb jest dżentelmenem zdrowia/żywności Padel Magazine. Żongluje między olejkami pala, quinoa i olejkami eterycznymi. Od prawie dwóch lat z taką samą pasją zajmuje się nowiną o małej żółtej piłeczce.